آزمون دولینگو (Duolingo) برای مهاجرت به استرالیا

آیا امکان مهاجرت به کشورهایی استرالیا و بریتانیا از طریق آزمون دولینگو وجود دارد؟ مهاجرت به استرالیا از طریق آزمون دولینگو شایعه است یا واقعیت؟ آزمون زبان دولینگو Duolingo مناسب برای چه ویزاهایی می باشد و سوالات بسیاری دیگر که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم. از این رو اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا، نیوزیلند و یا بریتانیا را دارید و این روزها بسیار از آزمون دولینگو شنیده اید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا در رابطه با این آزمون اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

·       آزمون دولینگو  چیست؟

آزمون دولینگو Duolingo English Test (DET) یک آزمون زبان نوظهور می باشد که در دوران کرونا بیشتر شناخته شد چرا که یک آزمون زبان آنلاین باشد. این آزمون یک آزمون تطبیقی (Adaptive)مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می­‌دهد. این آزمون بین المللی می باشد و در دو سال اخیر دانشگاه های بسیار آن را مورد پذیرش قرار داده اند. شما در آزمون دولینگو نیز مانند آزمون های آیلتس و تافل و همچنین PTE باید مهارت های خود را در چهار آیتم خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن مورد ارزیابی قرار دهید. در مدت زمان دو سال اخیر بیش از 500 دانشگاه و کالج در دنیا مدرک آزمون دولینگو (Duolingo) را مورد پذیرش قرار دادند، مانند دانشگاه های FDU Duke ,UCLA ,Columbia ,NYU ,Yale.  توجه کنید که این آزمون زبان آنلاین دارای شرایطی خاص می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

·       آزمون دولینگو برای مهاجرت به استرالیا

در همین ابتدا باید بگوییم که آزمون زبان Duolingo هیچ کاربردی در اخذ ویزاهای استرالیا ندارد و از نظر اداره مهاجرت استرالیا به رسمیت شناخته نشده است. هرچند که در ماه های اخیر بسیاری از دوستان تلاش هایی را در راستای وارد کردن این آزمون به سیستم مهاجرت استرالیا کرده اند و این موضوع از زمانی شروع شد که به دلیل شرایط بحرانی ایجاد شده بدلیل کرونا، تبلیغات فراوانی صورت گرفت تا متقاضیان را برای این آزمون تشویق کنند؛ ولی در واقعیت این آزمون مورد پذیرش استرالیا و دیگر کشورها قرار نگرفت. هر چند که برخی از دانشگاه ها این آزمون را قبول کردند، اما با کمی تحقیق متوجه می شویم که دانشگاه های با سطح بالا آزمون دولینگو را مورد پذیرش قرار نداده اند! حداقل دانشگاه های مطرح استرالیا این آزمون را به رسمیت نمی شناسند. ما در PTE Expert با قطعیت به شما می گوییم اگر به دنبال ویزای کاری استرالیا و یا هر ویزای دیگر استرالیا هستید، هرگز به دنبال آزمون زبان Duolingo نروید! که برای شما نتیجه ای ندارد و هیچ سازمان ارزیاب آن را به رسمیت نمی شناسد.

در سیستم مهاجرتی هر کشوری آزمون های زبانی خاصی مورد تایید است؛ برخی از کشورها یک و یا چند آزمون را مورد تایید قرار می دهد. برای مثال اداره مهاجرت استرالیا آزمون آیلتس، تافل،OET ، CAE و آزمون PTE را مورد پذیرش قرار داده است و برای هر کدام از آن ها سطح بندی مشخص خود را دارد، اما باید به صورت کلی بگوییم که در میان آزمون های دیگر اگر کشور و یا دانشگاه شما آزمون PTE را مورد تایید خود قرار می دهد، بدون شک این آزمون نسبت به دیگر آزمون ها راحت تر است و ما پیشنهاد می کنیم برای آن اقدام کنید.

·       نحوه نمره دهی در آزمون زبان DUOLINGO

در این آزمون از 10 تا 160 به شرکت کننده نمره داده می شود. نمرات در 5 سطح، دانش و مهارت شرکت کننده را تعیین می کند:

 • تفاوت آزمون دولینگو با دیگر آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل

این آزمون سیستم محور می باشد یعنی میتوانید در خانه و یا هر کجا به صورت آنلاین آن را برگزار کنید. هزینه آزمون دولینگو 49 دلار می باشد که نسبت به دیگر آزمون ها بسیار پایین تر است. شما می توانید این آزمون را در هر تایمی برگذار کنید، اما آزمون های دیگر به این صورت نمی باشد. مدت زمان برگزاری این آزمون می تواند کمتر از یک ساعت باشد، ولی دیگر آزمون ها بالای 5/2 ساعت زمان نیاز دارند.

·       آزمون دولینگو در کدام دانشگاه‌ها مورد پذیرش است؟

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم آزمون Duolingo مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا و سایر کشور ها نمی باشد و در حال حاضر مورد تایید بسیاری از دانشگاه های سطح بالا قرار نگرفته است، اما بسیاری از دوستان به دلیل قیمت پایین و سطح بسیار پایین این آزمون آن را انتخاب می کنند و از این رو سوالی را همیشه مطرح می کنند، اینکه آزمون دولینگو در کدام دانشگاه‌ها مورد پذیرش است؟ از این رو ما شما را به وبسایت دولینگو ارجاع میدهیم تا لیستی از دانشگاه ها را مشاهده کنید که این آزمون را مورد پذیرش قرار می دهند.

https://www.duolingo.com/

·       مدارک و شرایط مورد نیاز برای آزمون دولینگو

این آزمون کامپیوتر محور و به صورت آنلاین می باشد و دارای قوانین خاص خود می باشد و شما باید تمامی آن ها را رعایت کنید، چرا که برای همه یکسان می باشد. شما باید موارد زیر را آماده کنید:

 • پاسپورت و شناسنامه
 • یک اتاق آرام و روشن
 • 60 دقیقه وقت آزاد
 • اتصال اینترنت قابل اطمینان که در طول مدت زمان آزمون قطع و وصل نشود.
 • یک کامپیوتر (کامپیوتر شما باید دارای مرورگر مناسب باشد، دوربین جلو یا همان وبکم، یک میکروفون مناسب و به همراه بلندگو بدون نویز)
 • دقت کنید که از افزونه­‌های Plug-in یا Add-on مانند Grammarly بر روی مرورگر استفاده نکنید.
 • شما در یک ماه می توانید دو مرتبه این آزمون را بدهید، یعنی اگر به هردلیل به مشکل برخوردید، مانند ایرادات فنی و قطعی اینترنت و غیره.
 • استفاده از آی پد، تبلت و دیگر دستگاه­‌های هوشمند برای انجام آزمون دولینگو ممنوع است.
 • استفاده از هدفون و ایرپاد ممنوع است.
 • اجازه استفاده از تلفن و موبایل را ندارید.
 • درصورتی که در زمان برگزاری آزمون با تلفن صحبت کنید و یا چیزی بنویسید، آزمون شما کنسل می شود.
 • اطمینان حاصل کنید که در یک اتاق آرام و با نور کافی تنها هستید.
 • اطمینان حاصل کنید که گوش­‌های شما همیشه قابل رویت باشد و پوشانده نشده باشد (به عنوان مثال پوشیده از مو، کلاه و غیره نیست).
 • مطمئن شوید که چهره شما توسط عینک آفتابی یا سایر لوازم جانبی پوشیده نشده ­‌است.
 • از وسایلی مانند، گوشی‌های موبایل، جزوه یا کتاب­‌های آموزشی استفاده نکنید.
 • با شخص دیگری‌ صحبت نکنید.
 • از وسایل نوشتاری یا کاغذ استفاده نکنید.
 • به هر دلیلی صفحه آزمون را روی مرورگر وب خود رها نکنید.
 • تنها به صفحه مانیتور نگاه کنید.

مقایسه نمره آزمون دولینگو (DUOLINGO) با آزمون­های تافل و آیلتس

جداول زیر براساس تحقیقاتی ارائه شده‌­اند که در زمینه مقایسه‌ی نمرات آزمون انگلیسی دولینگو با نمرات نهایی آزمون تافل (TOEFL iBT) و آیلتس  (IELTSصورت گرفته است، لذا به شما کمک خواهد کرد تا آزمون مناسب خود را به درستی انتخاب کنید.

·         زمان بندی آزمون دولینگو

1- آماده سازی سریع (5 دقیقه): مقدمه ای به شما ارائه می شود تا از قوانین و الزامات آزمون دولینگو آگاهی پیدا کنید.

2- تست اصلی ​​(45 دقیقه): یک بخش درجه بندی شده که مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن شما را ارزیابی می کند.

3- مصاحبه ویدئویی (10 دقیقه): یک بخش بدون نمره که پاسخهای شما را برای سؤالات باز ثبت می کند.