10 روش تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

یادگیری مهارت های آزمون PTE و زبان انگلیسی در منزل همیشه یکی از چالش‌های داوطلبان آزمون PTE است. حتما شنیدید که یادگیری زبان انگلیسی وقتی در محیط باشید خیلی راحت‌تر میشه! مثلا وقتی که در یک کشور انگلیسی زبان مانند استرالیا زندگی می‌کنید. حالا که در کشور انگلیسی زبان نیستیم، چه راه دیگه‌ای وجود داره تا بتونیم شرایط پیشرفت زبان انگلیسی خودمون رو فراهم کنیم؟

در این مقاله قراره با هم درباره این صحبت کنیم که چطور بدون خروج از محل زندگیمون و در داخل منزل می توانیم میزان یادگیری خودمون رو افزایش بدیم. برای این که ما بتونیم تجربه خوبی از یادگیری زبان انگلیسی در منزل رو رقم بزنیم، بهتره که ۱۰ نکته کلیدی رو در نظر داشته باشیم.

راهکارهای تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

  • زندگیتون رو سرشار از زبان انگلیسی کنید

یادگیری PTE در منزل

حالا که ما در محیطی نیستیم که انگلیسی زبان باشه، پس باید خودمون محیط زندگیمون رو بیشتر با زبان انگلیسی آشنا کنیم. در زندگی روزمره خودتون تا جایی که می‌تونید از زبان انگلیسی استفاده کنید، مثلا لیست خرید روزانه خودتون رو به زبان انگلیسی بنویسید، شروع به مطالعه روزنامه‌های انگلیسی زبان کنید، اخبار انگلیسی رادیو و تلویزیون رو دنبال کنید و خاطرات روزانه‌تون رو انگلیسی بنویسید. اگر دقت کرده باشید شما با انجام این کارها به‌خوبی می‌تونید تمامی مهارت‌های مهم زبان انگلیسی‌تون رو تقویت کنید.

  • دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

ممکنه با دیدن این تیتر اولین سوالی که در ذهنتون ایجاد میشه این باشه که: چطور دوست انگلیسی زبان پیدا کنم؟ نگران نباشید راه‌های زیادی برای پیدا کردن این دوستان وجود داره، مثلا شما می‌تونید به عنوان تور لیدرِ داوطلب به توریست‌ها کمک کنید و در حین این ارتباط مهارت مکالمه و درک مطلبتون رو تقویت کنید. اما یک راه خیلی راحت‌تر هم هست و اون استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌تونید از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام دوستانی رو در کشور‌های دیگه پیدا کنید و ارتباط ارزشمندی رو برای خودتون رقم بزنید.

  • در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، «همراه» فراموش نشود!

تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

درسته که من و شما در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی‌کنیم! ولی این نباید باعث بشه که من و شما نتونیم همراه هم به سمت هدفمون حرکت کنیم. برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل همیشه کسی رو داشته باشید که با شما همراه باشه و بتونید در کنار هم تمرین کنید و در صورت لزوم همدیگه رو تصحیح کنید. سعی کنید این همراهی باعث ایجاد انگیزه در شما باشه.

  • منابع معتبر آموزشِ زبان بهترین انتخاب برای شماست

برای یادگیری آزمون PTE در منزل، مطالعه و استفاده از محتویات آموزشی ضروریه، اما این دلیل کافی نیست که ما از هر منبع آموزشی بتونیم استفاده کنیم. همیشه در انتخاب منابع آموزشی مورد نیازتون، به اعتبار و صحت این منابع توجه کنید و سعی کنید منابعی رو انتخاب کنید که از نظر محتوای آموزشی در بهترین سطح قرار دارند و مورد تایید مراجع آموزشی معتبر هستند. این منابع شامل کتاب‌ها، مقالات، پادکست‌ها و ویدیوهای آموزشی می‌شوند.

  • یادگیری زبان انگلیسی را آنلاین دنبال کنید

تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

حتما یادتون نرفته که یکی از راه‌های خوب یادگیری زبان و ساختن ارتباطات مفید استفاده از شبکه‌های اجتماعی بود، حالا قراره اینو در نظر داشته باشید که علاوه بر شبکه‌های اجتماعی، تالارهای گفت‌وگو رو فراموش نکنید و حتما در تالارهای گفت‌و‌گوی مربوط به زبان انگلیسی فعالیت کنید. علاوه بر Forum‌های آموزشی شما می‌تونید از سایت‌هایی که امکان یادگیری آنلاین زبان انگلیسی رو برای شما فراهم کردند استفاده کنید. یک نکته مهم رو هم فراموش نکنید، در مسیر یادگیری حتما سطح زبان خودتون رو به‌صورت دوره‌ای مورد سنجش قرار بدید، برای این کار هم شما امکان استفاده از سیستم‌های تعیین سطح آنلاین رو دارید.

  • یادگیری آزمون PTE بدون هدف ممکن نیست!

برای یادگیری آزمون PTE، هدف یا اهدافی رو مشخص کنید که باعث ایجاد انگیزه در شما بشه و به یادگیری شما جهت بده. یک پیشرفت کاری، افزایش درآمد، مهاجرت تحصیلی و یا هر دلیلی که بتونه باعث انگیزه‌ی شما بشه. سعی کنید هدفی که انتخاب می‌کنید یک هدف واقع‌بینانه باشه، یعنی این هدف نباید بیش از حد دور از دسترس باشه که بعد از یک مدت باعث ناامیدی شما بشه و اثر معکوس روی شما داشته باشه.

  • زبان انگلیسی طبیعی رو بشنوید

تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

مسلما استفاده از موسیقی یکی از بهترین راه‌های یادگیریِ زبان انگلیسیه ولی یک نکته‌ی خیلی مهم درباره این شیوه یادگیری وجود داره که نباید اون رو فراموش کرد. شما وقتی به موسیقی گوش میدید در اصل با زبان انگلیسی طبیعی روبرو نیستید، زبان انگلیسی طبیعی زبانیه که با سرعت و لحن عادی گوینده همراه باشه. برای تقویت Listening می‌توانید منابع صوتی، پادکست‌ها، اخبار، فیلم‌ها و سریال‌ها رو برای استفاده انتخاب کنید. برای یادگیری زبان انگلیسی، هدف یا اهدافی رو مشخص کنید که باعث ایجاد انگیزه در شما بشه و به یادگیری شما جهت بدهد.

  • لغات جدید رو همراه با سرگرمی یاد بگیرید

یکی از مهم‌ترین نکات در یادگیری زبان انگلیسی به خصوص بخش یادگیری لغات انگلیسی، سرگرم کننده بودن شیوه یادگیریه. شما برای بالا بردن میزان یادگیری خودتون می‌تونید از بازی‌ها و شیوه‌های خلاقانه استفاده کنید. موسیقی شاید نتونه در تقویت مکالمه شما به‌صورت مستقیم تاثیرگذار باشه ولی گوش دادن به موسیقی و حفظ کردن ترانه‌های انگلیسی زبان یکی از بهترین فعالیت‌ها برای افزایش دایره لغات شماست. کلمات جدیدی که در طول روز یاد می‌گیرید یادداشت کنید و جایی قرار بدید که به‌طور مرتب باهاشون برخورد داشته باشید.

  • فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان رو فراموش نکنید

تقویت مهارت های آزمون PTE در منزل

یادگیری زبان انگلیسی فقط یادگیری لغات و گرامر و نوشتن و خوندن نیست، هدف اصلی از یادگیری یک زبان جدید ایجاد امکان ارتباط بین شما و دیگران است. یکی از مهم‌ترین نکات در برقراری یک ارتباط موثر و مفید شناخت درست از فرهنگ و آداب و رسوم مردمان کشورهای انگلیسی زبان است. یکی از بهترین منابع برای یادگیری این موضوع ویدیوهای موجود در سایت YouTube است.

  • از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید

سعی کنید که یادگیری زبان انگلیسی رو برای خودتون تبدیل به یک مشکل نکنید، فیلم ببینید، موسیقی گوش کنید، با صدای بلند ترانه بخونید، کتاب‌های کمیک رو فراموش نکنید. از زبان انگلیسی و زمانی که برای این یادگیری اختصاص می‌دید لذت ببرید و سعی کنید این یادگیری در مسیر رسیدن به هدفی که در نظر گرفتید به شما کمک کنه.

در این مقاله سعی کردیم تا شما رو با 10 شیوه مفید یادگیری برای تقویت مهارت های آزمون PTE و زبان انگلیسی در منزل آشنا کنیم. امیدواریم این نکات شما رو برای رسیدن به موفقیت کمک کنه.

یادتون نره ما همیشه در کنار شما هستیم. در صورتی که نیاز به مشاوره‌ و تعیین سطح آزمون PTE دارید، کافیه به لینک مشاوره رایگان مراجعه کنید.