پانزده sub-Reddit برای تقویت مهارت های آزمون PTE

پانزده sub-Reddit برای تقویت مهارت های آزمون PTE

پلتفرم Reddit یک شبکه اجتماعی است که از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را آغاز کرد و البته در ایران خیلی مورد استقبال قرار نگرفت! یکی از دلایل اصلی عدم رواج این شبکه در میان کاربران ایرانی، این است که Reddit بیشتر بر متن تکیه دارد و فعالیت اصلی کاربران بحث و محاوره درمورد موضوعات مختلف است. ساختار Reddit به این صورت است که سایت به انجمن یا گروه‌های گوناگونی که sub-reddit (sub-reddit) نامیده می‌شوند، تقسیم می‌شود. در این مقاله توضیح می دهیم که چگونه مهارت های آزمون PTE و یادگیری زبان انگلیسی را با Reddit آغاز کنید.

این sub-reddit‌ها که به‌صورت r/… نشان‌داده می‌شوند، موضوعات گسترده‌ای را شامل می‌شوند. هر sub-reddit، مدیر و قوانین خود را دارد. یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران را از Reddit زده می‌کند این است که بسیاری از sub-reddit‌ها نسبت به افرادی که قوانینشان را نقض می‌کنند، بسیار بی‌رحمانه و سخت‌گیرانه عمل می‌کنند! پس قبل از عضویت و پست کردن در هر sub-redditی، حتما قوانین آن را مطالعه کنید. با تمام این اوصاف، بسیاری از sub-reddit‌ها محیط‌های مناسب و دوستانه‌ای برای بحث و تبادل نظر حول موضوعات مختلفی هستند. یکی از بهترین کاربرد‌های Reddit، بهبود مهارت‌های خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان متوسط به بالا است. برای این کار می‌توانید با sub-reddit‌هایی که موضوعات مورد ‌علاقۀ شما را دارند، دنبال کنید و با دیگر کاربران Reddit (redditor) به بحث و گفتگو بپردازید. در این مقاله به معرفی ۱۵ sub-reddit با موضوعات مرتبط با تقویت مهارت های آزمون PTE و یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم.

 • بهبود دایره لغات و تلفظ در ساب Reddit ها

 • r/Vocabulary

با گردش در صفحات این sub-reddit قطعا با لغات جدید گوناگونی مواجه خواهید شد. عنوان هر پست معمولا شامل لغت و معانی آن می‌شوند تا بتوانید کلیات کلمه را در یک نگاه بیاموزید. در ادامه پست کاربران به بحث دربارۀ بقیه کاربرد‌های کلمه می‌پردازند و به بررسی معانی و کاربرد دقیق کلمات می‌پردازند.

 • r/Words

در این صفحه، عاشقان کلمات در همه زبان‌ها به فعالیت می‌پردازند که البته بیشتر مباحث حول زبان انگلیسی است. sub-reddit r/Words به مراتب ازr/Vocabulary   فعال‌تر و پربیننده تر است. شما در این sub-reddit می‌توانید درباره کلمات مترادف و متضاد سوال بپرسید. همچنین کاربران درباره روش‌های مختلف بیان یک ایده و تفاوت‌های معنایی آنها به بحث و گفتگو می‌پردازند. این sub-reddit به‌شدت برای زبان‌آموزان متوسط تا پیشرفته کاربردی است. با بحث درباره لغات و کاربردشان، لغات قبلا خوانده شده به زبان‌آموز یادآوری می‌شوند و لغات خوانده شده با هم ارتباط منطقی پیدا می‌کنند که در به یاد ماندن لغات بسیار مفید است.

 • r/Logophilia

در sub-reddit لوگوفیلیا خبری از کلمات عادی که کاربرد روزمره دارند نخواهید یافت! درعوض، این sub-reddit جایگاه کلمات عجیب و نادر است که اگر چه زیاد به‌کار نمی‌روند، ولی هنوز جالبند و دانستن آنها خالی از لطف نیست. ساختار این گروه شبیه به r/Vocabulary است: کاربران کلمه و معنی را به همراه یک لینک به لغت در یک لغت‌نامه آنلاین پست می‌کنند. کاربران همچنین می‌توانند لغات با معنی یا کاربرد به‌خصوص را بپرسند یا معنی خاص از یک کلمه را جویا شوند.

 • r/JudgeMyAccent

اگر از اینکه غریبه‌ها در اینترنت صدای شما را قضاوت کنند هراسی ندارید، می‌توانید صدایتان را در حالی که به انگلیسی صحبت می‌کنید ضبط کنید و در این sub-reddit پست کنید. البته زبان‌آموزانی از سراسر جهان در این sub-reddit فعالیت دارند. این انجمن فرصت عالی برای گرفتن بازخورد بر تلفظتان به شما می‌دهد. تنها کار لازم برای شروع این است که صدای خود را ضبط و فایل را به Vicaroo یا SoundCloud آپلود کنید و سپس صبر کنید تا سیلی از پیشنهادات جهت بهبود تلفظتان به سوی شما سرازیر شود.

 • یافتن پارتنر جهت مطالعه زبان انگلیسی

پانزده sub-Reddit برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 • r/AlienExchange

اگر ترجیح می‌دهید برای بهبود زبان انگلیسیتان  به‌طور یک به یک با کسی مکالمه کنید تا در گروه، سابReddit r/AchalienExnge جای مناسبی برای شماست. در اینجا می‌توانید روی بخش‌های مورد نظر خود از زبان تمرکز کنید و کسی را پیدا کنید که علایق و اهداف مشابه شما دارد. همچنین می‌توانید افرادی را برای مکالمه آزاد بیابید و در حین مکالمه مطالب زیادی بیاموزید. این sub-reddit قوانین سخت‌گیرانه‌‎ای در مورد احترام به کاربران دارد، پس قبل از عضویت حتما قوانین آن را مطالعه کنید.

 • r/StudyPals

یادگیری در گروه مزایای بسیاری دارد که بسیاری از این مزایا در مورد گروه‌های آنلاین نیز صادق هستند. این sub-reddit بر اساس این اصل فضایی ایجاد کرده تا شما گروهی برای یادگیری موضوعات مختلف نظیر ریاضی، زیست‌شناسی و تاریخ بیابید. تمام مباحث به زبان انگلیسی هستند و از این رو در حال یادگیری موضوعات مختلف، انگلیسی شما نیز تقویت می‌شود. در این فضا شما می‌توانید به دیگران، در موضوعاتی که مهارت دارید کمک کنید و در عوض در موضوعاتی که در آنها مشکل دارید، از دیگران کمک بگیرید.

 • r/LanguageExchange و r/LanguageBuds

این دو sub-reddit مخصوص افرادی هستند که قصد مکالمه و ارتباط با افراد بومی و native زبان‌های مختلف را دارند. هر دو گروه بسیار فعال هستند و پر هستند از افراد دو یا چند زبانه که به دنبال کمک به دیگران در بهبود مهارت‌های زبانی هستند. برای فعالیت در این انجمن از شما انتظار می‌رود تا زبانی که در آن بومی هستید و سطح زبانی که قصد یادگیری آن را دارید بر اساس چارچوب مشترک زبان‌های اروپایی یا CEFR اعلام کنید.

پانزده sub-Reddit برای تقویت مهارت های آزمون PTE

این کار یافتن افرادی که می‌توانند به شما کمک کنند را بسیار ساده می‌کند. این دو sub-reddit مملو هستند از انگلیسی زبانان بومی و از این رو یافتن شخصی که به شما در یادگیری انگلیسی کمک کند، بسیار ساده است.

 • کمک گرفتن برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 • r/WhatsTheWord

برای همه ما پیش آمده که لغتی را به یاد نمی‌آوریم یا به اصطلاح کلمه نوک زبانمان است! لغت را می‌دانید، معنی آن را می‌دانید، حتی شاید قبلا از آن استفاده کرده‌اید، ولی اکنون که به آن نیاز دارید به ذهنتان نمی‌رسد. در اینجا r/WhatsTheWord به کمک شما می‌آید! این sub-reddit مخصوص کمک گرفتن در زمانی است که معنی لغتی را می‌دانید یا می‌دانید که چه می‌خواهید بگویید، ولی کلمه به‌خصوص به ذهنتان نمی‌رسد. به‌طور کلی این انجمن یک لغت‌نامه معکوس دسته‌جمعی است.

 • r/Proofreading

حتما شما هم هرگاه به مقالاتی درباره نوشتن برخورد کرده‌اید، چه نوشتن رزومه، چه نوشتن یک نامه متوجه شده‌اید که آخرین مرحله بازبینی، اصلاح و ویرایش متن است. اشتباهات نگارشی تاثیر بدی روی خواننده می‌گذارند و از اعتبار متن می‌کاهند. در شرایط خاص، یک اشتباه کوچک می‌تواند معنی مورد نظر متن را به‌کلی تغییر دهد یا پاراگراف را غیر قابل فهم کند. به همین دلیل است که همواره باید دو بار متن را با هدف اصلاح و ویرایش بازخوانی کنید و در صورت امکان از شخص دیگری نیز در این راستا کمک بگیرید. لذا sub-reddit r/Proofreading جایی است که می‌توانید از دیگران بخواهید تا متون شما را خوانده و ویرایش کنند. برای این کار متن خود را در Google Docs قرار دهید و در sub-reddit به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که بازه زمانی که متن باید در آن آماده شود را نیز ذکر کنید. قوانین این sub-reddit بسیار سخت‌گیرانه هستند و ارسال تکالیف مدرسه، دانشگاه و غیره منجر به ban شدن شما خواهند شد! ولی متون دیگر نظیر نامه‌های کاری، رزومه، نامه پوششی و غیره قابل قبول هستند.

 • r/Grammar

اشتباهات نگارشی اعتبار نوشته شما را کاهش می‌دهند، ولی اشتباهات گرامری به مراتب بدتر هستند. اگر چه اشتباه کردن بخشی از پروسه یادگیری است، در برخی از موارد بهتر است تا پیش از اشتباه کردن از صحیح بودن جملات و گرامر خود مطمئن شویم. sub-reddit r/Grammar پذیرای همه افرادی است که مایل به یادگیری بیشتر گرامر زبان انگلیسی هستند. کاربران در این sub-reddit به بحث درباره دستور زبان، کاربرد کلمات و ساختار جملات می‌پردازند. آنها همچنین به معرفی منابع گرامری و آموزشی می‌پردازند که می‌توانند برای تمام زبان‌آموزان، جدا از سطحشان مفید باشد.

 • یادگیری زبان انگلیسی با Reddit

 • r/EnglishLearning

این sub-reddit مناسب زبان‌آموزان انگلیسی مبتدی است. در این sub-reddit می‌توانید مشکلاتتان را از قبیل معنی لغات، کاربرد عبارات، تلفظ، نکته‌های نگارشی و غیره را مطرح کنید. یکی دیگر از مباحث رایج این sub-reddit راهنمایی و آشنایی با آزمون‌های مختلف زبان انگلیسی است. توجه کنید که این گروه بیشتر مناسب زبان‌آموزان مبتدی است و زبان‌آموزان متوسط به بالا بهتر است از sub-reddit‌های تخصصی و مرتبط با سوالاتشان استفاده کنند.

 • r/Linguistics

r/Linguistics می‌تواند به‌خصوص برای دانشجویان زبان مفید باشد چرا که در این sub-reddit، زبان‌شناسان به بحث درمورد انواع زبان‌ها می‌پردازند. در اینجا می‌توانید درباره تاریخ زبان، گویش‌ها و آواشناسی بیاموزید. همچنین می‌توانید در بحث درباره رابطه زبان و جامعه شرکت کنید. کاربران این sub-reddit معمولا لینک‌های مفیدی به دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان پست می‌کنند و گروه هر هفته جلسه پرسش و پاسخ درباره یادگیری زبان برگزار می‌کنند.

پانزده sub-Reddit برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 • r/Language

این sub-reddit پذیرای تمام زبان‌هاست، و بسیاری از کاربران به دنبال شناسایی زبان در متون نوشته شده‌اند.این sub-reddit نسبت به r/Linguistics غیررسمی‌تر است ولی هنوز شامل مقالات و مطالب مفید برای بسیاری از زبان‌هاست.

 • r/PTE

انجمن r/PTE نسبت به بسیاری از sub-reddit‌هایی که معرفی کردیم کوچک‌تر است، ولی اعضای آن روی یک هدف خاص تمرکز دارند. در این انجمن کاربران برنامه درسی، فهرست لغت و راه‌کارهای آمادگی آزمون PTE می‌پردازند. شما حتی می‌توانید با افرادی که آزمون داده‌اند صحبت کنید و از تجربیات و نظراتشان بهره‌مند شوید.

 • r/Etymology

اگر تاکنون به ریشه کلمات فکر کرده‌اید، این sub-reddit می‌تواند جای مناسبی برای شما باشد. شما می‌توانید ساعت‌ها در این sub-reddit غرق شوید و از تک تک لحظاتش لذت ببرید. در این انجمن، کاربران به بحث درباره تاریخ لغات و تغییرات معنایی آنها در طول تاریخ می‌پردازند.

امیدواریم از این مطلب که در مورد تقویت مهارت های آزمون PTE با Reddit بود، بهره کافی رو برده باشید.

منتظر نظرات شما هستیم.