هشت نرم افزار تقویت مهارت Listeningآزمون PTE با اخبار

تقویت مهارت Listening آزمون PTE با اخبار

  • چطور اخبار را با زیرنویس انگلیسی ببینیم؟

یکی دیگر از روش های تقویت مهارت های آزمون PTE و بهره‌برداری آموزشی از اخبار، مشاهده این برنامه‌ها همراه با زیرنویس انگلیسی است. شما می‌توانید در راستای آموزش زبان انگلیسی با اخبار، زیرنویس خبر مورد نظر خود را از طریق سایت یوتیوب مشاهده کرده و از طریق سایت‌هایی که قابلیت دانلود این زیرنویس‌ها را به شما می‌دهند این زیرنویس‌ها را دانلود نمایید. این کار برای افزایش شناخت ساختارهای گرامری نظیر Passive و تشخیص لغت‌های دشوارتر مفید است.

  • در بحث‌های آنلاین خبری شرکت کنید.

خیلی از مردم دوست دارند تا نظراتشان را درباره خبرهای روز بیان کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. چرا منو شما از این موقعیت استفاده نکنیم تا زبان انگلیسی خودمان را تقویت کنیم؟

موضوعی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و در صفحه یا پستی که مربوط به آن خبر می‌شود با دیگران شروع به صحبت کنید. نظرات دیگران را بخوانید و کلمات جدیدی که استفاده کرده‌اند را یادداشت کنید. از این طریق شما می‌توانید یک مکالمه بین خودتان و مخاطب ایجاد کنید که درباره موضوع یکسانی شکل گرفته، مکالمه‌ای که فرصت یادگیری لغات و اصطلاحات جدید را به شما می‌دهد.

  • پنج منبع مفید برای یادگیری و آموزش انگلیسی با اخبار

یکی از دغدغه‌هایی که مخاطبین یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار معمولا با آن روبه‌رو هستند مشکل پیدا کردن منابعی مناسب سطح خودشان است. در این بخش تصمیم داریم تا پنج سایتی که به‌صورت طبقه بندی شده محتوای خبر را برای مخاطبین خود ارائه می‌دهند خدمت شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید از آنها برای  یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

  • News in levels

یکی از وب‌سایت‌هایی که به منظور یادگیری و تمرین زبان انگلیسی از طریق اخبار روز دنیا می‌توان مورد بررسی و استفاده قرار داد، وب‌سایتnews in levels  است. این مجموعه اخبار روز دنیا را در سه سطح برای مخاطبین خود آماده‌سازی می‌کند که تفاوت این سه سطح در کلمات و اصطلاحاتی است که در ساختار خبر به کار رفته است. در ارائه این خبرها از ویدیو و پادکست‌هایی هم استفاده شده است که همین تنوع در عرضه محتوا می‌تواند به شما در یادگیری بهتر و تقویت سایر مهارت‌ها کمک کند.

تقویت مهارت Listening آزمون PTE با اخبار

  • BBC Words in the News

یکی از معتبرترین منابع برای مطالعه و آموزش انگلیسی با اخبار همراهی با اخبار سایت BBC است. این سایت از طریق ارائه اخبار به صورت ویدیوهای کوتاه و در ادامه آن استفاده از متن و مشخص کردن کلمات جدید و مهم سعی در آموزش زبان انگلیسی از طریق خبر را دارد. یکی از مزایای این سایت توضیحات تکمیلی هر کلمه است که در صفحه مربوط به آن خبر درج شده است.

تقویت مهارت Listening آزمون PTE با اخبار

  • E-News

این سایت هم یکی دیگر از سایت‌هایی است که از طریق ارائه خبر در سه سطح متفاوت به زبان‌آموزان برای یادگیری بهتر کمک می‌کند. تفاوت این سه سطح در این است که هر سطح بخش پادکست مربوط به خود را دارد که این پادکست‌ها در زمان پخش با سرعت و کلمات متفاوتی اجرا می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سطح خود از آنها استفاده کنید. در این وب‌سایت شما می‌توانید از طریق حرکت ماوس بر روی کلمات معنی و تعریف‌های مربوط به آن را مشاهده کنید.

تقویت مهارت Listening آزمون PTE با اخبار

  • The Times in Plain English

در این وب‌سایت خبری از ویدیو، پادکست و لیست لغات نیست! چیزی که در این منبع آموزشی شما با آن روبه‌رو خواهید بود مجموعه‌ای از خبرهای به‌روز نیویورک تایمز است که به شکل ساده شده و کوتاه‌تر از متن اصلی خبر آماده شده است و شما می‌توانید از این محتوا به خوبی بهره ببرید، البته لازم به ذکر است که استفاده از این سایت برای زبان‌آموزان متوسط به بالا پیشنهاد می‌شود.

تقویت مهارت Listening آزمون PTE با اخبار

  • Breaking English News

یک سایت خیلی خوب برای آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار می باشد که در این سایت عناوین مهم اخبار به‌صورت کوتاه و گزیده برای مخاطبین آماده شده است و امکان استقاده از این محتوای آموزشی برای شما فراهم آمده است. یکی از مزایای این سایت نسبت به سایر سایت‌ها در این است که شش سطح مختلف برای مخاطبین در نظر گرفته شده و علاوه بر این محتوای آماده شده به‌صورت PDF هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 منتظر نظرات سازنده شما هستیم.