حفظ انگیزه در یادگیری آزمون PTE

در این مقاله به سه روش حفظ انگیزه در یادگیری آزمون PTE می پردازیم. برای همه زبان آموزان در اغلب موارد دشوار است که در فرآیند چند ماهه یادگیری آزمون PTE دائما انگیزه خود را حفظ کنند. در واقع، جهت رسیدن به سطح مطلوبی از دانش و تکنیک برای اخذ نمره دلخواه در آزمون، می بایستی چند ماه زحمت بکشید و سوال اینجاست که چطور در طی این چند ماه با انگیزه باقی بمانیم؟

عملکرد برخی داوطلبان ناموفق آزمون PTE بدین صورت است که هفته اول با جدیت تمام به بررسی و مطالعه مطالب می پردازند. سپس هفته دوم با متریال های جدید مواجه می شوند و به آن مورد هم می پردازند و علاقه شان نصف می شود. و بالاخره بعد از چند هفته، کلا انگیزه و علاقه خود را از دست داده و با بایگانی کردن مطالب یا دوره ها در هارد کامپیوتر خود، با آزمون PTE خداحافظی یا آن را به وقت دیگری موکول می کنند. در این جا به معرفی سه راهکار عملی می پردازیم که به شما کمک می کند تا انگیزه خود را در طول مسیر یادگیری آزمون PTE حفظ کنید.

  1. یک کار خیلی ساده انجام دهید.

آیا تا به حال دقت کرده اید که چرا برای انجام کارهای مهم این قدر مقاومت به خرج می دهیم؟ دلیل این امر به مغز ما بر میگردد. زیرا مغز ما اساسا به تنبلی گرایش بیشتری دارد! در اغلب موارد دلیل عمده طفره رفتن ما از انجام کارهای مهم این است که با این نوع کارها احساس راحتی نمی کنیم و هیچ گونه لذتی در آن ها نمی بینیم. زیرا تصور می کنیم از انجام این کارها خسته و دلزده خواهیم شد، در نتیجه از انجام هر چیز ناخوشایند خودداری می کنیم! مغز ما ذاتا خواهان راحتی است و اصلا چرا نباید باشد؟! بهرحال راحتی لذت بخش است! با این نگاه می توانید موارد مهم را به گونه ای دیگر برنامه ریزی کنید. می توانید فقط یک دقیقه به انجام یک کار بپردازید!

 مثلا می توانید برای یادگیری آزمون PTE هر روز پادکست های یک دقیقه ای برای تسک های RL یا SST گوش کنید و یا هر آموزش کوتاه و جالب دیگر در سایر تسک ها. در نتیجه درگیری ذهنی شما متوقف شده و از مطالعه لذت خواهید برد.

  1. استفاده از مسئولیت پذیری

هنگامی که یک فرد از شما انتظار انجام کاری را دارد، اشتیاق شما برای انجام آن کار به طرز چشمگیری افزایش می یابد. این فرد نبایستی الزاما رئیس یا مادرتان باشد! می تواند یک دوست باشد. مثلا می توانید با یکی از دوستانتان شرط ببندید که اگر دو روز متوالی به تمرین آزمون PTE نپرداختید، مبلغی را به او بدهید یا او را به یک شام دعوت کنید! یا یک معلم خصوصی بگیرید و یا در یک دوره ی آموزشی شرکت کنید تا با پیگیری های منظم این دوره مجبور به انجام تکالیف خواسته شده باشید.

  1. از اپلیکیشن MemRise استفاده کنید.

از اپلیکیشن MemRise استفاده کنید که به نظرم خیلی فوق العاده است! از این اپلیکیشن برای یادگیری لغات آزمون PTE و حتی لغات عمومی زبان انگلیسی نیز می توانید استفاده کنید. در این برنامه تعداد لغات جدید جهت یادگیری در روز را تعریف می کنید و براساس میزان کارهای انجام شده امتیاز می گیرید. بعد می توانید به ازای هر امتیاز به خودتان جایزه بدهید.

امیدوارم این سه راهکار عملی در حفظ انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کند. لطفا نظر خود را در مورد این سه راهکار و نتایجی که از آنها گرفته اید در انتهای همین صفحه برای من بنویسید.