آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار یکی از موثرترین راه‌های تقویت مهارت‌های شماست. فرقی نمی‌کند که شما چه سطحی باشید: Elementary یا Upper-Intermediate و یا  Advance. در هر سطحی که باشید شما می‌توانید با استفاده از اخبار، مهارت زبان خودتان را تقویت کنید. اخباری که شما می‌توانید مورد مطالعه قرار بدهید می‌تواند از طریق تلویزیون، رادیو و یا روزنامه‌های انگلیسی زبان در اختیارتان قرار بگیرد.

 آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

در این مقاله می‌خواهیم تا با هم نگاهی داشته باشیم به اینکه چطور باید از این اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببریم.

چرا با اخبار آزمون PTE را یاد بگیریم؟

شما می‌توانید از طریق انتخاب هر موضوعی از اخبار که برایتان جذابیت بیشتری دارد، مهارت‌هایی مثل Speaking، Reading و یا Listening خودتان را تقویت کنید. مثلا شما با تماشای اخبار تلویزیون شانس تقویت مهارت‌هایی مثل درک مطلب و مکالمه را به خودتان می‌دهید و با مطالعه روزنامه این مهارت‌های خواندن و درک مطلب شماست که بیشتر تقویت می‌شود. حالا می‌خواهیم تا با هم درباره دلایلی صحبت کنیم که به ما می‌گوید:

اخبار می‌تواند در تقویت زبان انگلیسی ما نقش مهمی را بازی کند!

زبان انگلیسی واضح و شفاف

اکثر روزنامه‌نویس‌ها و گویندگان خبر از زبان انگلیسی ساده و استاندارد برای ارائه خبر استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این بیان ساده و شیوا انتقال مفاهیمی است که اکثر مردم جامع مخاطب آنها هستند. بیان حقایق و خلاصه اتفاقات روزمره بخشی از همین محتواست که شما هر روز با آن روبرو می‌شوید. استفاده از اخبار برای یادگیری، به ما کمک میکند تا آمادگی بیشتری برای درک مطالب بیان شده توسط مخاطبین را داشته باشیم.

 آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

اطلاعات به‌روز و در لحظه

یکی دیگر از مزایای آموزش انگلیسی با اخبار، به‌روز بودن موضوع‌ها است. شما می‌توانید از طریق اخبار به اطلاعاتی تازه دسترسی داشته باشید، همانطور که می‌دانید کلمه news هم از ریشه کلمه لاتین nova به معنی «تازه‌ترین چیزها»ست. داشتن این اطلاعات تازه و شنیدن آنها به نحوی که در زبان انگلیسی استاندارد استفاده می‌شود، می‌تواند به شما در درک بهتر مفاهیم کمک کند.

بخوانید، ببینید، بشنوید

وقتی که از اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، این شانس را دارید تا از هر فرمت محتوایی که برای شما مناسب‌تر است بهره ببرید. اگر شما مایلید تا قدرت Reading خودتان را تقویت کنید بهترین انتخاب شما استفاده از روزنامه‌هایی با زبان انگلیسی است.

برای تقویت مهارت Listening اخبار رادیویی و تلویزیونی اهمیت بالایی دارند، اخباری که مباحث روز را ‌بصورت صدا و تصویر در اختیار شما می‌گذارد. فراموش نکنید گوش دادن و مطالعه اخبار تنها باعث تقویت مهارت شنیداری شما نمی‌شود و یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن تقویت و افزایش دایره لغات شماست.

آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

آنچه شما خواسته‌اید…

شما می‌توانید موضوع دلخواه‌تان را برای دیدن، شنیدن و خواندن انتخاب کنید. از دیگر ویژگی‌های یادگیری با خبر این نکته است که شما می‌توانید برای یادگیری از موضوعاتی که برای شما جذابیت بیشتری دارند استفاده کنید. هنر، ورزش، جامعه، سیاست و غیره موضوعاتی هستند که به شما امکان انتخابی باب میل‌تان را می‌دهند. علاقه به موضوع مورد مطالعه یکی از نکات به شدت مهم برای افزایش میزان یادگیری است.

6 نکته برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی با اخبار

اخبار انگلیسی می‌تواند برای شما تبدیل به یک کلاس درس خصوصی بشود، اگر شما یاد بگیرید که چطور درست و اصولی از آن استفاده کنید. اخبار، کوتاه و واضح بیان می‌شود و اصطلاحاتی در آن مطرح می‌شود که شما می‌توانید از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید و همین نکته درک و یادگیری را برای شما ساده‌تر می‌کند.

تصمیم داریم تا در ادامه این مقاله نکاتی را در رابطه با آموزش انگلیسی با اخبار مرور کنیم که می‌تواند شما را در درک بهتر این موضوع کمک کند.

آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

  • کلمات جدید را یادداشت کنید

وقتی که شروع به خواندن، شنیدن و دیدن اخبار انگلیسی می‌کنید، با کلمات و اصطلاحاتی روبرو می‌شوید که برایتان ناآشنا هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مداد و دفترچه همراهتان داشته باشید تا این کلمات جدید را از دست ندهید. روش موثر دیگر، دسته‌بندی کلمات جدیدی است که یاد  گرفته‌اید. مثلا شما می‌توانید کلمات مربوط به ورزش و یا جامعه را در دسته‌بندی که برایشان در نظر گرفته‌اید قرار بدهید تا بهتر در ذهن شما ثبت شوند.

  • متن خبر انگلیسی را بلند بخوانید

یکی دیگر از تمریناتی که ‌می‌تواند به تقویت مهارت شما کمک کند، تمرین بلندخوانی خبر است. سعی کنید متن خبر یک روزنامه را برای خود با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید، کلماتی که برای شما تازگی دارد و یا نمی‌توانید به خوبی تلفظ کنید را مشخص کنید و دوباره تمرین کنید.

یکی دیگر از تمرینات مشابه همین تمرین بلند خواندن از روی متن خبر همزمان با گوینده است. متن خبر را می‌توانید تهیه کرده و همزمان با گوینده‌ی خبر بخوانید این تمرین به شما کمک می‌کند تا تفاوت‌های بیان خود با یک گوینده‌ خبر بومی(Native)  را بهتر متوجه شوید و برای بهبود بیان خود برنامه‌ریزی کنید.

  • اخبار را خلاصه‌نویسی کنید

این تمرین یکی از بهترین تمرین‌ها برای تقویت مهارت درک مطلب شماست. یک خبر را به‌صورت سریع بخوانید و برای خودتان خلاصه نویسی کنید، این تمرین کمک بزرگی به تقویت قدرت درک مطلب شما می‌کند. برای انجام بهتر و راحت‌تر این تمرین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه پرینت خبر استفاده کنید، کلمات جدید رو مشخص  کنید و چندین بار روی آنها تمرکز و تمرین کنید.

  • اخبار تلویزیون مناسب برای تقویت Listening

اخبار تلویزیون به‌صورت کامل می‌تواند به شما برای افزایش قدرت درک مطلبتان کمک کند. تصاویر به شما کمک می‌کنند تا مقصود گوینده خبر را به بهترین نحو درک کنید. یاد گرفتن زبان انگلیسی همراه با اخبار مثل یادگیری نواختن پیانو است، در ابتدا به کندی پیش می‌روید و کم کم یاد می‌گیرید، ولی به مرور سرعت شما افزایش پیدا می‌کند.

آموزش مهارت های آزمون PTE با اخبار

  • درباره اخبار انگلیسی صحبت کنید

برای انجام دادن این بخش شما نیاز به یک استاد زبان، یا گروهی دارید که در یادگیری زبان با شما هم مسیر باشند. به نوبت یک موضوع انتخاب کنید و درباره آن موضوع صحبت کنید و نظرات خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سعی کنید در روند صحبت کردن ایرادات سایرین را یادداشت کنید و در انتهای هر بخش این نکات را همراه هم اصلاح کنید. همچنین کلمات جدیدی را که توسط دیگران استفاده می‌شود، یادداشت کنید. این تمرین گروهی به‌صورت مستقیم روی مهارت مکالمه  شما تاثیرگذار است و همچنین درک مطلب شما هم از طریق این تمرین تقویت می‌شود.

  • نرم افزارهای موبایل را فراموش نکنید!

در طی روز چند بار به تلفن همراه خود نگاه ‌می‌کنید؟ با استفاده از برنامه‌های تلفن همراه شما می‌توانید از زمان خود در هر مکان بهترین استفاده را ببرید. برنامه‌های زیادی برای اطلاع رسانی اخبار در فضای دیجیتال وجود دارد که شما می‌توانید با انجام جستجو در گوگل به آنها دسترسی داشته باشید.

[cp_info_bar display="inline" id="cp_id_550cf"][/cp_info_bar]