Multiple choice Questions, Choose Single Answer

راهنمای Multiple choice Questions, Choose Single Answer در Listening آزمون PTE

  • محتوای Task

پس از گوش دادن به یک lecture آکادمیک، به یک سؤال چند گزینه ای مرتبط با صورت سوال پاسخ دهید که از میان گزینه ها، فقط یک گزینه صحیح خواهد بود. در این Task فقط مهارت Listening مورد ارزیابی قرار می گیرد و طول lecture بین 30 تا 60 ثانیه متغییر خواهد بود. همانند سایر سوالات Listening، lecture بصورت خودکار و پس از 7 ثانیه پخش می شود و فقط یک بار می توانید به آن گوش دهید.

برای انتخاب گزینه با استفاده از دکمه سمت چپ ماوس روی آن کلیک کنید. اگر نظر خود را تغییر دادید، مجدد روی گزینه مورد نظر کلیک کنید تا deselect شود و یا روی گزینه دیگری کلیک راست کنید. گزینه ای را که انتخاب می کنید به رنگ زرد highlight می شود.

  • نکات Task

روی نوع اطلاعات مورد نیاز خود براساس صورت سوال متمرکز شوید. برای گوش دادن به سؤالات چند گزینه ای نوع Single Answer، بخش اصلی سؤال به شما می گوید که چه چیزی را باید گوش دهید و آگاهی از صورت سوال به تمرکز در Listening کمک می کند .

در 7 ثانیه زمان آماده سازی قبل از شروع lecture، گزینه های پرسش و پاسخ را به سرعت بخوانید تا مطمئن شوید موضوع را درک کرده اید. به عنوان مثال، در این سؤال بیان می شود که گوینده در مورد آینده صحبت خواهد کرد و گزینه ها به شما نشان می دهد که همه آنها کلمه media را شامل می شوند. بنابراین شما در حال گوش دادن به مفاهیمی هستید که در آینده برای media اتفاق خواهد افتاد.

Multiple choice Questions, Choose Single Answer

  • نحوه نمره دهی

پاسخ شما به این Task، در مورد توانایی در تجزیه و تحلیل، و ارزیابی یک lecture در مورد موضوعی آکادمیک است. پاسخ شما به صورت صحیح یا ناصحیح مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و هیچ نمره ای برای پاسخ نادرست ارائه نمی شود. این نوع سؤال فقط نمره Listening دارد و به ازای هر پاسخ صحیح یک نمره تعلق خواهد گرفت.

همینطور میتوانید با دانلود نمونه سوالات آزمون PTE  بخش Listening از این لینک استفاده کنید و آمادگی خود را چند برابر کنید.