Reading: Fill In the Blanks

 

راهنمای تسک Reading: Fill In the Blanks در Reading آزمون PTE

  • محتوای Task

در این Task متنی با چندین blank نمایش داده می شود و کلمات می بایستی از کادر جواب­ها به blankها کشیده شوند. در این Task فقط مهارت Reading مورد ارزیابی قرار می گیرد و طول متن ها تا 80 کلمه می باشد. در واقع در کادر آبی پایین صفحه لیستی از کلمات ارائه می شود که می توان از آنها برای تکمیل blankهای متن استفاده نمود. همواره تعداد کلمات بیشتری نسبت به blankها وجود دارد، بنابراین از تمام کلمات ارائه شده استفاده نخواهید کرد.

برای انتخاب optionها بر روی یک کلمه کلیک چپ کنید، دکمه سمت چپ mouse را نگه دارید و کلمه را به blank موردنظر drag نمایید و می توانید کلمات را بین blank ها نیز جابجا نمایید. برای تعویض یا انصراف از پاسخ می توانید کلمه مورد نظر را به باکس آبی رنگ منتقل نمایید.

  • نکات Task

ابتدا کل متن را جهت دریافت مفهوم و درک مطلب یکبار بخوانید. به یاد داشته باشید که بعضی از کلمات اغلب برای تشکیل یک عبارت اسمی یا collocation با یکدیگر ترکیب می شوند. استفاده از جابجایی می تواند به شما در تشخیص صحیح کلمات برای هر blank کمک کند. به عنوان مثال ، عبارتgeneral public یک collocation است، بنابراین می توانید به سرعت مشاهده کنید که general ممکن است انتخاب خوبی برای اولین blank جمله زیر باشد:

 

Reading: Fill In the Blanks

از دانش گرامر خود برای انتخاب کلمه صحیح استفاده کنید. اطراف blank را در متن بخوانید و تصمیم بگیرید که کلمه مورد نظر در کدام بخش از متن قرار می گیرد. در مثال زیر beginning to نشان می دهد که یک فعل infinitive مورد نیاز است. در ادامه به گزینه های پاسخ ارائه شده توجه کنید و هر کلمه ای را که قسمت درستی از part of speech نباشد، کنار بگذارید، به عنوان مثال world اسم است و formal یک صفت است. همچنین، هرگونه افعالی را که به صورت infinitive نیستند، کنار بگذارید.

در آخر ، از میان کلماتی که باقی مانده است، کلمه ای را انتخاب کنید که معنای صحیحی دارد: view و look به معنی see است ، اما مراجع quote یا cite می شوند، بنابراین فقط cite مناسب جای خالی می­باشد:

Reading: Fill In the Blanks

 

  • نحوه نمره دهی

تکمیل نمودن blankها توانایی داوطلب را در استفاده از لغات و گرامر زبان ارزیابی می کند و اگر همه blankها به درستی تکمیل شوند، حداکثر امتیاز تعلق می گیرد. اگر یک یا چند جای خالی به طور نادرست تکمیل شود، به ازای هر blank یک نمره Reading کسر خواهد شد.

همینطور میتوانید با دانلود نمونه سوالات آزمون PTE  بخش Reading از این لینک استفاده کنید و آمادگی خود را چند برابر کنید.