نقش اساسی مهارت‌ Reading آزمون PTE در کسب نمره مطلوب

ماژول Reading آزمون PTE بسیار مهم و تعیین کننده در نمره آزمون اصلی می باشد که در مجموع شامل 50 نمره Reading و 22 نمره Writing می باشد و مطالعه متون انگلیسی می‌تواند همه مهارت‌های آزمون PTE را در شما تقویت کند. در این مقاله به بررسی مهارت Reading آزمون PTE و نقش آن در تقویت سایر مهارت‌های آزمون می‌پردازیم.

  • مهارت Reading و نقش آن در تقویت مهارت Writing

یکی از فواید مؤثر مطالعه Reading تقویت مهارت Writing است. اگر نمی‌دانید چگونه و در مورد چه چیزی بنویسید، یکی از بهترین کارها خواندن نوشته‌های دیگران است. همیشه در مورد موضوعاتی که قصد دارید بنویسید مطالب مشابه در آن زمینه را مطالعه کنید. مثلا اگر دانشجو هستید می‌توانید مقالات دانشجویان را در اینترنت بخوانید.. بسیاری از دانشگاه‌ها گزیده بهترین مقالات دانشجویانشان را در سایت خود منتشر می‌کنند. اگر علاقه‌مند به نمونه Writing های غیر آکادمیک هستید نیز می‌توانید Writing های مختلفی را در رسانه‌های اجتماعی مثل Twitter، اینستاگرام و فیس بوک مطالعه کنید. اگر در شغل خود نیاز به نوشتن دارید می‌توانید کلمات کلیدی مربوط به موضوع مورد نظرتان را در گوگل سرچ کنید و نمونه‌هایی از نوشته‌های حوزه تجاری را پیدا کنید. مادامی که به قصد تقویت مهارت Writing منابع مختلف را مطالعه می‌کنید، یک نکته را در نظر داشته باشید که بقیه نویسندگان نیز مثل شما کامل نیستند. با مطالعه نمونه‌های Reading می‌توانید از آن‌ها تقلید کنید و به این ترتیب اشتباهات خود را در Writing به حداقل برسانید.

  • Reading و نقش آن در تقویت Speaking و Listening

خب شاید بخواهید بدانید نقش Reading در تقویت Speaking و Listening آزمون PTE چیست؟ خواندن متون انگلیسی با صدای بلند نوعی تمرین به منظور تقویت Pronunciation به حساب می‌آید. سعی کنید برای یک نفر یک کتاب داستان  بخوانید تا به شما گوش کند. اگر به خواندن مطالب مناسب بزرگسالان علاقه‌مندید می‌توانید متن فیلم‌های سایت TED را بخوانید. سپس به متن سخنرانی در این سایت گوش کنید و همراه با سخنران متن را با صدای بلند بخوانید. بعد از آن سعی کنید همان متن را به سبک صحبت کردن خودتان بخوانید. خواندن متونی که همراه با صوت هستند، ابزار قدرتمندی برای تقویت مهارت Listening به شمار می‌روند. کاری که باید بکنید این است که یک مطلب  از سایت TED و یا  یک فیلم زیرنویس‌دار انتخاب کنید. ابتدا بدون زیرنویس به آن گوش کنید. لیست کلماتی را که قادر به خواندنشان هستید اما هنگام شنیدن متوجه شان نشده‌اید را بنویسید. کلمات و عباراتی را که بلد نیستید با ماژیک مشخص کنید، همچنین کلماتی را که بلد هستید اما هنگام گوش کردن متوجه آن‌ها نمی‌شوید را یادداشت کنید. این تمرین به شما کمک می‌کند تا لغات گفتاری و نوشتاری جدید را یاد بگیرید. همچنین از این طریق یاد می‌گیرید که چه صداها، کلمات و عباراتی را باید بیشتر گوش کنید.

  • Reading و نقش کلی آن در یادگیری زبان انگلیسی

یکی از بهترین ویژگی ها در مورد منابع Reading وفور این منابع است. مهارت Writing در هر زبانی با موضوعات و سبک­های مختلف انجام می‌شود. برخی از انواع رایج Writing در اینترنت شامل مطالبی مثل اخبار مربوط به زبان انگلیسی، Writing حرفه ای انگلیسی، Writing مطالب ورزشی و مطالب مرتبط با فرهنگ است. این مطالب همگی دارای سبک انگلیسی رسمی هستند. اما انواع دیگری از Writing وجود دارد که تا حدی غیررسمی یا informal هستند. برای پیدا کردن این نمونه از Writing ها می‌توانید به سایتهایی مثل livejournal.com یا tumblr.com مراجعه کنید. نویسندگان این پست‌ها افراد معمولی و یا حتی افراد معروف هستند که هیچ آموزش حرفه ایی در خصوص مهارت Writing ندیده‌اند. این نوع انگلیسی، انگلیسی واقعی است که توسط کاربرانی که انگلیسی محاوره‌ای را به کار می‌برند، استفاده می‌شود.

نکته‌ مهم اینکه اهمیت مطالعه کتاب‌های داستان را فراموش نکنید. رمان‌ها و داستان‌های کوتاه از خلاقانه‌ترین منابع آموزش زبان به شما می‌روند. آنها علاوه بر اثبات هوشمندی نویسنده به خواننده نگاهی جدید از مکالمات محاوره‌ای می‌دهند. اگر می‌خواهید با تمام انواع مکالمات انگلیسی آشنا شوید بایستی داستان‌های فکاهی را هم مطالعه کنید. این نوع داستان‌ها سرشار از Slang و اصطلاحات محاوره‌ای هستند. بعلاوه کارتون نویسان علاقه‌مند هستند کلمات را آن‌گونه که تلفظ می‌کنند بنویسند، نه بر اساس دیکته رسمی کلمات. تا می‌توانید باید سعی کنید انواع مختلفی از متون انگلیسی را مطالعه کنید. در هر نوع Reading به انواع کلمات، عبارات و جملات خاص به کار رفته در آن دقت کنید. این نوع درک عمیق از زبان به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مختلف آزمون PTE را تقویت کنید.