دوره Free Discussion یا بحث آزاد

دوره Free Discussion یا بحث آزاد

چطور در مکالمه انگلیسی روان باشیم؟ برای همه ما پیش اومده در محل کار یا سر کلاس زبان به فردی برخورد کنیم که خیلی راحت  انگلیسی صحبت میکرد و همه هم دوست داشتیم که در مکالمه خیلی روان و بدون تپق زدن منظورمون رو برسونیم . خوب اگر تا بحال موفق نشدید ، ما در ادامه با ۱۰ توصیه ساده راز مکالمه انگلیسی صحیح و فوق العاده را بیان و دوره Free Discussion آکادمی PTE Expert را معرفی میکنیم.

 با همراه ما باشید…

آنچه خواهید خواند در یک نگاه! پنهان
1 دوره Free Discussion یا بحث آزاد

۱ قبول کنید که انگلیسی زبان عجیبی است!

گاه می توانید الگوهای منظم و منطقی در زبان انگلیسی پیدا کنیم ، اما بسیار پیش می آید که میگیم : ” این از کجا اومد ؟ ” مثلا چرا کلمه “read” بسته به اینکه در مورد زبان حال صحبت کنید یا گذشته به دو شکل متفاوت تلفظ می شود ؛ یکی (رید) و یکی (رِد) ؟ یا چرا کلمه “mice” جمع کلمه “mouse” است اما “horses” جمع کلمه “horse” است؟

 استثناها در قواعد زبان انگلیسی زیاد هستند. اگر سعی کنید برای هر چیزی دلیلی پیدا کنید خیلی راحت در روان صحبت کردن انگلیسی متوقف می شوید. گاه انگلیسی عجیب و غیر قابل توضیح است! پس به جای اینکار بهتر است فقط استثناهای عجیب را حفظ کنید و پیش بروید.

۲ برای موفقیت در مکالمه انگلیسی روان عمقی مطالعه کنید.

معمولا مطالعه انگلیسی به مدت ۱ ساعت در هفته برای پیشرفت واقعی کافی نیست. بهترین راه برای پیشرفت سریع در زبان انگلیسی این است که روزانه حداقل 30 دقیقه وقت برای تمرین بگذارید. هربار که مطالعه می کنید بیشتر در آن غرق شوید و خود را برای شنیدن، خواندن، و گفتن چیزهایی که فکر می کنید برای شما بیش از حد مشکل باشد، به زبان انگلیسی، به چالش بکشید. اگر می خواهید روان انگلیسی صحبت کنید باید آن را بخش ضروری زندگی روزانتان قرار دهید.

    در PTE Expert با استفاده از دوره های مکالمه هر چهار مهارت زبانی ( از جمله مکالمه ) شما مورد توجه و تقویت قرار می گیرد .

۳ برای موفقیت در مکالمه انگلیسی هنگام مطالعه در نقش زبان آموز نباشید!

نگرش درست می تواند بین شکست و موفقیت، تفاوت ایجاد کند. دیگر خود را به عنوان کسی که زبان انگلیسی یاد می گیرد نبینید و خود را کسی ببنید که انگلیسی صحبت می کند یا” می خواهد انگلیسی را خوب صحبت کند “. این تغییر کوچکی است اما باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری احساس کنید و به شما کمک می کند تا مطالب و قواعدی را که می دانید به طور موثرتری استفاده کنید.

همچنین این به این معنی است که باید انگلیسی فکر کنید. اگر می خواهید کلمه “apple” را به زبان انگلیسی بگویید مثلا همین الان اول در مورد این کلمه به زبان مادری خودتان فکر می کنید و بعد سعی می کنید به کلمه درست در زبان انگلیسی فکر کنید. به جای اینکار تصویر یک سیب را تصور کنید و بعد فقط به کلمه انگلیسی “apple” فکر کنید. روان بودن واقعی وقتی اتفاق می افتد که دیگر در ذهنتان محاوره ها را ترجمه نکنید.

۴ برای موفقیت در مکالمه انگلیسی، به خاطر داشته باشید که جواب در سوال وجود دارد!

وقتی کسی سوالی به انگلیسی از شما می پرسد به دقت گوش دهید تا به خوبی پاسخ دهید. سوالات انگلیسی مثل آینه هستند.

آیا او … انجام می دهد؟بله انجام می دهد.
او می تواند…؟بله می تواند
این … است؟بله هست.

                       Yes, he does.

Does he…..?

                        Yes, she can.

Can she….?

                                Yes, it is.

Is it….?

اگر کسی از شما سوالی می پرسد و شما مطمئن نیستید که چطور پاسخ دهید در مورد کلمات استفاده شده در سوال فکر کنید. او بیشتر کلماتی را که برای پاسخ نیاز دارد قبلا گفته است. به جای اینکه فقط دستور زبان انگلیسی حفظ کنید به دنبال الگوهایی مثل این بگردید. راه های ساده زیادی برای “تقلب” و یادآوری ساده تر کلمات درست وجود دارد. مکالمه روان نیاز به کمی زرنگی هم دارد!

 ۵ برای موفقیت در مکالمه انگلیسی با گوش دادن بیشتر یاد بگیرید.

وقتی بیشتر دانشجویان به یک انگلیسی زبان گوش می دهند، بر درک تمام کلمات تاکید دارند. این قطعا مهم است اما می توانید خیلی بیشتر از گوش دادن یاد بگیرید. تنها برای درک معنی کلمات گوش ندهید بلکه به روشی که فرد کلمات را می گوید هم توجه کنید. توجه کنید کدام کلمات را در جمله به هم وصل می کند یا کی به جای “you” از “ya” استفاده می کنند. سعی کنید این جزئیات را دفعه بعدی که صحبت می کنید، استفاده کنید تا انگلیسی شما طبیعی تر به نظر برسد.

گفتنش ساده است، درسته؟ وقتی به انگلیسی زبانان گوش می دهید درک تمام کلمات انگلیسی است که گفته می شود. ممکن است کلمات زیادی را که شما نمی دانید استفاده کنند، سریع صحبت کنند یا لهجه غلیظی داشته باشند. برای تقویت این مهارت میتوانید از فیلم های زبان اصلی بدون زیر نویس و همچنین کتاب های صوتی استفاده نمایید.

۶ در مکالمه انگلیسی به یاد داشته باشید: اگر از مهارت خود استفاده نکنید به هدر می رود!

در انگلیسی اصطلاحی هست که می گوید” اگر از آن استفاده نکنی به هدر می رود”و معنی آن این است که اگر یک توانایی را تمرین نکنی ممکن است از یادتان برود. این ایده به شما کمک می کند تا کلمات انگلیسی را به خاطر داشته باشید. بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید این است که آن را فورا استفاده کنید تا در حافظه تان بماند. وقتی کلمه جدیدی را یاد می گیرید سعی کنید هفته بعد آن را در جملاتی چندین بار تکرار کنید تا هرگز فراموش نکنید.

۷ برای تقویت مکالمه انگلیسی عبارت­ها را یاد بگیرید و مطالعه کنید

روان صحبت کردن انگلیسی یعنی بتوانید افکار، احساسات و ایده هایتان را ابراز کنید. هدف شما این است که با جملات کامل صحبت کنید. پس چرا انگلیسی را در جملات کامل یاد نگیرید؟ متوجه می شوید که انگلیسی در زندگی روزانه شما مفیدتر خواهد بود به شرط اینکه عبارات کامل را مطالعه کنید به جای اینکه فقط کلمه و فعل بخوانید. با تفکر در مورد عباراتی شروع کنید که معمولا در زبان مادری تان استفاده می کنید و بعد یاد بگیرید که چطور آنها را به انگلیسی بگویید.

 ۸ برای تقویت مکالمه انگلیسی بیش از حد دستور زبان مطالعه نکنید!

کلید یادگیری زبان انگلیسی پیدا کردن تعادل بین مطالعه و تمرین است. روان صحبت کردن انگلیسی  با دانستن خوب دستور زبان انگلیسی برابر نیست! حتی انگلیسی زبان ها اشتباهات گرامری دارند. روان صحبت کردن یعنی توانایی برقراری ارتباط. برای همین گاه مهم است که کتابهای دستور زبان را کنار گذاشت تا بتوان آن مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را در دنیای واقعی تمرین کنید.

۹ برای تقویت مکالمه انگلیسی از اشتباه کردن نترسید.

گاه قراردادن تمام آن قوانین و کلمات با هم در یک جمله ساده مشکل است. اجازه ندهید ترس از گفتن یک جمله اشتباه شما را از صحبت کردن باز دارد. حتی اگر فکر می کنید که دارید اشتباه می کنید به صحبت کردن ادامه دهید. بیشتر وقت ها افراد متوجه می شوند که می خواهید چه بگویید حتی اگر اشتباه کنید. بعلاوه هرچه بیشتر صحبت کنید ساده تر می شود و کلمات سریع تر به ذهنتان می رسد.

۱۰ برای تقویت مکالمه انگلیسی از همه یاد بگیرید.

مجبور نیستید فقط از کتابها و کلاس های زبان، انگلیسی را بیاموزید؛ هر کسی که انگلیسی صحبت می کند می تواند به شما کمک کند تمرین کنید. تصور کنید اگر کسی در زبان خودتان از شما تلفط کلمه ای را بپرسد چه احساسی پیدا می کنید؟ عصبانی می شوید؟ نه احتمالا از اینکه کمک کنید خوشحال می شوید  بیشتر انگلیسی زبان ها هم خوشحال می شوند. اگر انگلیسی زبانی را می شناسید چه دوست باشد و چه همکار از این فرصت برای تمرین و یادگیری از دیگران استفاده کنید.

دوره  آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شیوه Native

آکادمی PTE Expert  به عنوان برگزار کننده این سیستم آموزشی افتخار دارد تا نوید دهنده ی یادگیری فن مکالمه انگلیسی به تمامی متقاضیانی باشد که تجربیات خوبی از دوره های آموزشی خود تا به امروز نداشته و شاید از فراگیری این زبان منصرف شده باشند.

دوره مکالمه انگلیسی در 16 جلسه از مقدماتی تا پیشرفته ارائه می گردد. تمرکز اصلی دوره مکالمه زبان انگلیسی به شیوه ی زبان مادری روی دو مهارت کلیدی مکالمه و شنیداری آموزش Listening  و آموزش Speaking  می باشد. اعتقاد ما بر این است که حفظ کردن محدود جملات، پنج جمله کاربردی بصورت روزانه و تمرین مختصر شنیداری منطبق با سطح متقاضی، دو بازه ۳۰ دقیقه ای در روز بسیار مفید تر از یادگیری انبوهی لغت جدید و حجم زیادی از گرامر غیرکاربردی است. به اعتقاد ما تمرین ۹۰ دقیقه ای در هر روز به شرط تداوم و انجام هر روزه میتواند در بازه ای 4 ماهه معجزه یادگیری زبان انگلیسی را برای متقاضی نوید دهد.

باید توجه داشت همانگونه که کودک برای یادگیری زبان مادری نیازی به یادگیری گرامر ندارد و زبان را بر پایه حفظ جملات پرکاربرد و ساده می آموزد، در این دوره نیز گرامر در دل جملات کلیدی زبان انگلیسی و بصورت Inductive  و بر اساس جمله های مفید و پرکاربرد آموزش داده می شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی به شیوه PTE Expert به واسطه ی ذات مکالمه محور بودنشان، تنوع فعالیتهای کلاسی از قبیل بازیهای کلامی، درک فیلم، موقعیت سازیهای متنوع و امثالهم نیازمند صرف زمان مضاعف برای مدرس بوده و شکل حقیقی دوره با حضور استاد و طرح درس جلسه محور به ظهور میرسد و این به معنای جنس جدیدی از کلاس مکالمه است که شاید تا به حال تجربه نکرده باشید. پس اساسا مقایسه این نوع دوره با کلاسهایی که تا بحال شرکت کرده اید قیاس صحیحی نخواهد بود و مطمئنا تجربه ای متفاوت و البته مفید خواهد بود.

فعالیت ها و پیشنهاد های اساتید PTE Expert در بالابردن توانایی مکالمه انگلیسی

۱-  برای تقویت مکالمه انگلیسی تماشای فیلم و کارتون های زبان اصلی

این موضوع میتواند برای شما بسیار مفید باشد. زمانی که شما در محیطی قرار ندارید که همگان از زبان انگلیسی برای رفع نیاز های خود استفاده کنند باید خود را در محیطی مشابه قرار دهید تا یادگیری زبان به صورت غریزی نیز برای شما اتفاق بیافتد. تماشای فیلم زبان اصلی میتواند در ساخت این محیط های مشابه بسیار مفید باشد.

۲-  برای تقویت مکالمه انگلیسی دفترخاطرات و یا وبلاگ به زبان انگلیسی

این موضوع به شما کمک میکند تا بتوانید تمامی آنچه در ذهن دارید را به راحتی به زبان و آنرا از زبان به متن منتقل کنید. بنابر این با این شیوه یاد می گیرید که انواع کلمات انگلیسی که در ذهن شما قرار گرفته است را چگونه به نوشتاری بسیار دقیق و زیبا و همچین به گفتاری ماندگار و روان تبدیل کنید.

۳-  برای تقویت مکالمه انگلیسی رادیو های زبان انگلیسی گوش بدهید

تصور کنید ذهن شما مانند ذهن یک کودک آمادگی دریافت هر زبانی را دارد.اما آیا کودک با خواندن متون به زبان تلسط پیدا میکند؟

پاسخ بسیار واضح است.کودکان به گوش دادن به کلماتی که والدین به کار میبرند به یادگرفتن زبان میپردازند. شما نیز باید از این ترفند استفاده کنید و با گوش کردن مداوم کلمات و جملات انگلیسی ذهن خود را آماده مکالمه انگلیسی کنید.

کاربرد های اصلی و دلایل شرکت در دوره های بحث آزاد آکادمی PTE Expert :

 • برای روانتر صحبت کردن و تقویت اعتماد به نفس زبان آموزان در مهارت مکالمه
 • این دوره ها بر اساس بیان موضوعاتی برای گفتگو برنامه ریزی شده اند
 • استاد با ارایه کلمات و اصطلاحات، دایره واژگان زبان آموز را ارتقا میدهد
 • باعث کاهش زمان فکر کردن شما قبل از بیان هر جمله و یا مطلبی میشود
 • باعث ایجاد تسلط بیشتر در زبان آموز برای برقراری مکالمه خواهد شد
 • آشنایی با IDIOMS و ضرب المثل های گوناگون اتفاق خواهد افتاد و با نحوه آغاز و مدیریت کلی یک بحث و گفتگو آشنا خواهید شد.

هر جلسه‌ی یک کلاس بحث آزاد چگونه می گذرد؟

حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه اول هر جلسه ی کلاس Free Discussion می تواند به روش های متفاوتی شروع شود، مانند:

 • تماشای فیلم مرتبط با موضوع
 • ارائه لغات و collocation های مرتبط با موضوع
 • خواندن تیتر خبری یک روزنامه
 • گوش کردن به یک آهنگ
 • طرح یک سوال چالش برانگیز

در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه از کل کلاس نیز به صحبت با زبان آموز با مشارکت استاد در مورد آن موضوع خاص می گذرد و مدرس در تلاش است که شخص را وادار کند تا ایده های خود را بروز دهند و هر لغتی که در مورد آن موضوع می دانند، بیان کنند. سپس با توجه به سطح فرد ارزیابی و اصلاحات لازم ارائه خواهد شد.

بعد از صحبت های دو نفره، نظارت استاد و یادداشت برداری از اشتباهات زبان آموز، به مرحله بازی می رسیم. بازی در این بخش باید حالت رقابتی داشته باشد تا هیجان را به فرد منتقل و باعث افزایش یادگیری شود.

در مرحله بعد یک Quiz کوچک برای یادگیری خود افراد از ایشان گرفته می شود تا متوجه شوند که طی یک کلاس دو ساعته، چه مقدار از اطلاعات را بدون پیش مطالعه به یاد می آورند و یاد گرفته اند.

حدودا یک ربع آخر کلاس صرف گوش دادن به یک موزیک با لهجه native و transcribe نمودن آن اختصاص می یابد.

در کلاس ها گرامر و لغت هم آموزش داده می­شود؟!

در حین صحبت کردن،Collocation ها و Phrasal Verb هایی که زبان آموزان برای مکالمه در مورد یک موضوع خاص به آن نیاز پیدا خواهند کرد، توسط مدرس به ایشان یادآوری و آموزش داده خواهد شد. علت مفید بودن روش این است که ذهن زبان آموز برای صحبت در آن لحظه ی واحد، آماده برای یادگیری چیزی است که می خواهد با آن منظور خود را برساند.

هدف در کلاس free discussion آموزش گرامر نیست! بلکه یاری کردن زبان آموزان برای داشتن مکالمه ای روان تر است. هرچند که در یک‌سری از موضوعات مدرس باید گرامرهایی که در آن بخش کاربرد به خصوصی دارند را معرفی کند. مثلا وقتی موضوع ما در مورد شرایط تجسمی و غیرواقعی است، استاد بالاجبار باید گرامر شرطی نوع دوم را ابتدا آموزش داده و یادآوری کند تا افراد در حین مکالمه از آن استفاده کنند.

باید سطح زبانمان چه باشد تا بتوانیم در دوره های بحث آزاد شرکت کنیم؟

حداقل سطح مورد نیاز برای ورود یک فرد به دوره های بحث آزاد،Elementary  است. دلیل اینکه افراد با سطح Beginner  نمی توانند وارد این دوره شوند، این است که لغات و گرامر ابزارهای داشتن مکالمه به زبان انگلیسی است. پس اگر کسی این ابزار را نداشته باشد یا ابزار محدودی داشته باشد، نمی تواند از دوره به خوبی استفاده کند و از طرفی به علت توانایی سایر افراد دچار کمبود اعتماد به نفس نیز خواهد شد.

به همین دلیل ما در آکادمی زبان PTE Expert تاکید داریم که افراد باید در سطح خاصی از زبان عمومی باشند تا بتوانند در دوره های بحث آزاد شرکت کنند. در غیر این صورت باید ابتدا در دوره های زبان عمومی شرکت کنند که لازمه آن شرکت در آزمون تعیین سطح آکادمی زبان PTE Expert است.

ثبت نام برای مکالمه انگلیسی در PTE Expert

در PTE Expert  دوره آموزش مکالمه انگلیسی به شیوه ی متفاوت به دو نوع گروهی و خصوصی تقسیم  میشود که در حال حاضر و باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، فقط بصورت خصوصی برگزار می شود.

کلاس ها چند جلسه در هفته تشکیل می شوند؟

کلاس های بحث آزاد در آکادمی زبان PTE Expert به صورت یک جلسه در هفته برگزار می شوند. دوره ها 12 هفته ای بوده و هر جلسه ی کلاس دو ساعت و نیم است.

هزینه کلاس های Free Discussion چقدر است؟

در حال حاضر قیمت دوره های بحث آزاد برای 12 جلسه ی دو ساعت و نیم مبلغ 400,000 تومان برای هر جلسه است، نحوه پرداخت به صورت، پنجاه درصد از هزینه دوره در جلسه اول و پنجاه درصد دوم در  انتهای جلسه ششم  اخذ خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره های مکالمه آزاد Free Discussion با ما تماس بگیرید!

این دوره با دوره خصوصی آموزش PTE آکادمی متفاوت است!