Write Essay

راهنمای Write Essay در Writing آزمون PTE

 • محتوای تسک Write Essay :

در این Task می بایستی یک مقاله 200-300 کلمه ای را در مورد موضوع ارائه شده بنویسید. در Write Essay فقط مهارت Writing مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای تایپ هر Essay 20 دقیقه زمان خواهید داشت.

طول متن Essay می­بایستی بین 200 تا 300 کلمه باشد و تعداد سوالات این Task یک یا دو سوال خواهد بود. شمارندهWord Count  در پایین صفحه تعداد کلماتی را که تایپ می­کنید، شمارش می کند. همچنین shortcut­های cut، copy و paste نیز وجود دارند که می توانید هنگام تایپ پاسخ خود از آنها استفاده کنید.

دکمه cut: بخشی از متن پاسخ را که می خواهید از پاسخ خود حذف کنید، انتخاب نموده و بر روی دکمه cut کلیک کنید.

دکمه copy: بخشی از متن پاسخ را که می خواهید کپی کنید، انتخاب نموده و بر روی دکمه copy کلیک کنید.

دکمه paste: نشانگر ماوس را در جایی که مایل به paste نمودن متن cut / copy شده هستید، قرار داده و روی paste کلیک کنید.

 • نکات تسک Write Essay :

با تجزیه و تحلیل صورت سوال Essay فرآیند تایپ را شروع کنید.

قبل از تایپ نمودن هر چیزی، کلمات کلیدی صورت سوال را یادداشت و scope موضوع را پیدا کنید و اینکه برای پاسخ به سؤال و هر دیدگاه باید به چه نکات کلیدی توجه کنید.

Write Essay

موضوع Essay را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید با چه استراتژی باید پاسخ دهید. نوشتن مقاله را می توان به چند روش انجام داد. به عنوان مثال، ممکن است درمورد اینکه با یک موضوع Essay موافق باشید یا مخالف بحث نمایید :

Write Essay

و یا ممکن است درمورد احساس گروه های مختلف مردم راجع به یک وضعیت معین Essay بنویسید:

Write Essay

 • نحوه نمره دهی در این Task:

پاسخ داوطلب در تسک  Write Essay براساس توانایی در نوشتن یک مقاله قانع کننده یا استدلالی در مورد موضوعی معین نمره دهی می­شود که امتیاز آن براساس هفت عامل استوار است:

 • نمره content: آیا پاسخ شما مرتبط با موضوع است؟

پاسخ مناسب حاوی تمام اهداف تعیین شده در موضوع Essay می باشد که مناسب بودن جزئیات، مثال­ها و توضیحات استفاده شده برای پشتیبانی از دیدگاه ارائه شده از عامل های اساسی می باشد. اگر مقاله شما به موضوع نپرداخته باشد (یعنی off-topic باشد)، در مورد هیچ یک از این هفت عامل هیچ امتیازی برای مقاله خود دریافت نمی­کنید و نمره مقاله شما صفر خواهد شد. بهترین پاسخ ها مرتبط و on-topic با موضوع هستند و حاوی اطلاعات منطقی و مرتبط خواهند بود. همچنین از هرگونه استدلال با جزئیات، مثال ها و یا توضیحات پشتیبانی می کنند.

 • نمره development، structure و coherence: آیا پاسخ شما نشان دهنده تکامل ایده ها و دارای ساختار منطقی است؟

توسعه، ساختار و انسجام طبق سازماندهی پاسخ داوطلب نمره می گیرد .یک پاسخ خوب توسعه یافته با استفاده از یک الگوی منطقی سازمان دهی شده، ایده ها را بهم متصل می کند و این اتصالات را توضیح می­دهد. بهترین پاسخ ها حاوی چندین پاراگراف است و یک مقدمه، body paragraph و نتیجه گیری واضح دارد که به موضوع مقاله مربوط می شود. در پاراگراف­ها، ایده ها با جزئیات، مثال ها و یا توضیحات کامل ارائه و پشتیبانی می شوند.

 • نمرهform : آیا پاسخ شما بین 200 تا 300 کلمه است؟

نمرهform  با شمارش تعداد کلمات در پاسخ تعیین می شود .اگر مقاله بین 200 تا 300 کلمه باشد، نمره کامل دریافت خواهید کرد. در واقع، نوشتن کمتر از 200 کلمه یا بیش از 300 کلمه باعث کاهش نمره شما خواهد شد و همچنین اگر  Essayکمتر از 120 کلمه یا بیش از 380 کلمه باشد، در هیچ یک از هفت عامل امتیازی به مقاله تعلق نمی­گیرد و نمره Essay صفر خواهد شد .

 • نمره دامنه عمومی زبان (General linguistic range): آیا پاسخ شما حاوی دامنه و کاربرد مناسبی از لغات می باشد؟

نمره دامنه عمومی زبان، توانایی داوطلب را در ارائه توضیحات واضح، با تأکید مناسب، بدون ابهام، بیان ظرافت ها در معنا و استفاده از ویژگی های سبکی برای برقراری ارتباط معنایی است. اگر از ساختار جملات پیچیده و واژگان به درستی استفاده کنید، به جای اینکه به طور مداوم از ساختارهای جملات ساده و واژگان استفاده کنید، نمره کامل دریافت خواهید کرد. این امر به این دلیل است که ایده های پیچیده اغلب با ساختار جملات پیچیده و واژگان بیان می شوند. بهترین پاسخ ها از زبانی استفاده می کنند که ایده های کلیدی را برجسته می­کند، خلاقانه نظرات را ابراز می کند و ارتباط واضح بین ایده ها را بیان می کند.

 • نمره Grammar: آیا پاسخ شما نشانگر استفاده صحیح و استاندارد از ساختار دستور زبان می­باشد؟

بهترین پاسخ ها حاوی نسبت مناسبی از جملات پیچیده گرامری صحیح هستند که به طور واضح معنای مورد نظر را ارتباط می دهند و ساختار جملات و نقطه گذاری را بطور صحیح رعایت نموده اند.

 • نمرهVocabulary : آیا پاسخ شما نشانگر محدوده سطح بالایی از واژگان است؟

دامنه واژگان با توجه به تنوع کلمات در پاسخ و متناسب بودن آنها با یک موضوع آکادمیک نمره دهی می شوند .مترادف ها، لغات advanced و اصطلاحات آکادمیک نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند. بهترین پاسخ از اصطلاحات دقیق علمی استفاده می کند و از تکرار با استفاده از مترادف و اصطلاحات نامرتبط با موضوع جلوگیری می کند.

 • نمره Spelling: آیا پاسخ داوطلب از ساختار صحیح املای کلمات پیروی می کند؟

آزمون PTE Academic از ساختارهای املایی طبق استاندارد ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و کانادا تبعیت می نماید و یک ساختار املایی باید به طور مداوم در یک Essay مورد استفاده قرار گیرد.

 • نکات:

این تسک بصورت Partia credit نمره دهی می شود و برای پاسخ های off-topic هیچ نمره ای در نظر گرفته نخواهد شد.

در تسک Essay مهارت های Writing، Grammar، Vocabulary، Spelling و Written discourse نمره دهی می شوند و سایر مهارت های نمره ای در این تسک نخواهند داشت.

همینطور میتوانید با دانلود نمونه سوالات آزمون PTE  بخش Writing از این لینک استفاده کنید و آمادگی خود را چند برابر کنید.