Multiple Choice Question, Choose Multiple Answers

راهنمای Multiple Choice Question, Choose Multiple Answers در Listening آزمون PTE

  • کلیات Task

در این Task پس از گوش دادن به یک lecture با انتخاب بیش از یک گزینه، می­بایستی به یک سؤال چند گزینه ای در مورد محتوای lecture پاسخ دهید. مهارت ارزیابی شده فقط Listening می باشد و به ازای هر گزینه صحیح یک نمره مثبت دریافت خواهید کرد. طول lecture معمولا بین 40 تا 90 ثانیه بوده که پس از 7 ثانیه بطور خودکار پخش می شود. برای انتخاب گزینه صحیح با استفاده از دکمه سمت چپ ماوس روی آن کلیک کنید و برای تغییر گزینه انتخابی، مجدد روی گزینه مورد نظر کلیک راست نمایید. گزینه های انتخابی به رنگ زرد highlight می­شوند.

  • نکات Task

به نکات اصلی lecture و جزئیات سوال و گزینه ها توجه داشته باشید. در 7 ثانیه قبل از شروع lecture، صورت سؤال را بخوانید و برای note-taking آماده شوید تا به شما در پاسخگویی کمک کند. یادداشت برداری مفیدتر از تلاش همزمان برای انتخاب گزینه ها در هنگام گوش دادن  lectureاست، زیرا ممکن است دقیقا به همان ترتیب گزینه های جواب را نشنوید. جزئیات مانند زمان، مکان، رویدادهایی که اتفاق افتاده است، و همچنین نکات اصلی lecture را بطور خلاصه یادداشت نمایید:

Multiple Choice Question, Choose Multiple Answers

گزینه موردنظر را براساس مفهوم و معنای lecture و نه فقط براساس تطابق کلمات انتخاب کنید. گزینه­هایی را انتخاب کنید که به بهترین نحو با معنای آنچه شنیده­اید، مطابقت داشته باشد. چندین گزینه ممکن است از کلمات متن lecture استفاده کنند، اما با معنای آنچه شنیده اید مطابقت نداشته باشد.

Multiple Choice Question, Choose Multiple Answers

  • نحوه نمره دهی

پاسخ داوطلب برای سوالات نوع multiple-choice نوع multiple-answers در مورد توانایی تجزیه و تحلیل، تفسیر و ارزیابی یک lecture در حوزه یک موضوع آکادمیک ارزیابی می شود. اگر همه پاسخ ها صحیح انتخاب شوند، حداکثر امتیاز اخذ خواهد شد. اگر یک یا چند گزینه پاسخ صحیح نباشد، امتیازدهی partial credit اعمال می شود. این Task دومین نوع از سه نوع سؤالات آزمون است که در صورت انتخاب گزینه و یا گزینه های نادرست نمره منفی اعمال خواهد شد. در واقع، برای هر گزینه اشتباه انتخاب شده یک امتیاز کسر و برای هر گزینه صحیح یک امتیاز تعلق می گیرد.

همینطور میتوانید با دانلود نمونه سوالات آزمون PTE  بخش Listening از این لینک استفاده کنید و آمادگی خود را چند برابر کنید.