مراکز آزمون PTE در کدام شهر ها قرار دارند؟

مراکز آزمون PTE

آزمون PTE مخففPearson Test of English  مناسب دانشجویان و مهاجرانی است که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند. این آزمون توسط انتشارات پیرسون که ناشر کتاب‌هایLongman  نیز هست برگزار می‌شود. بیشتر کالج‌ها، دانشجویان را ملزم می‌کنند تا زبان انگلیسی را به منظور بالا بردن مهارت‌هایشان در خواندن و نوشتن و حرف زدن بالا ببرند. آزمون PTE یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان در دنیا است که دارای بیشترین اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول است. کلیه مراحل این آزمون با استفاده از کامپیوتر و بصورت آنلاین انجام می‌شود. درPTE، هر چهار مهارت اصلی شامل Speaking، Writing، Reading و Listening مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

  • اعتبار آزمون PTE

آزمون پی‌تی‌ای (PTE) یکی از معتبرترین آزمون‌های جامع زبان در دنیا است، و در حال حاضر توسط کشورهای استرالیا و بریتانیا جهت اخذ ویزاهای اقامتی و بیش از 3200 موسسه آموزشی و دانشگاهی جهت اخذ ویزاهای تحصیلی مورد قبول واقع شده است. جهت کسب اطلاع از کشور و دانشگاه مقصدتان می‌توانید از طریق صفحه WHO ACCEPTS IT  وب‌سایت رسمیPTE  لیست دانشگاه‌هایی را که نمره این آزمون می‌پذیرند، مشاهده کنید. این آزمون با توجه به ساختار هوشمند و پیشرفته و اینکه می توان در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه رسید (نمرات معادل 7 یا 8 آیلتس در مدت زمان کمتر از 3 ماه)، از محبوبیت بسیار بالایی میان داوطلبان یادگیری زبان برخوردار است.

این آزمون برخلاف آزمون هایTOEFL  و IELTS به دلیل تحریم های جاری در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در آن باید به کشور های دیگری سفر کرد. پیشنهاد آکادمی زبان PTE Expert برای شرکت در این آزمون، کشور ترکیه است. علت اصلی این است که ترکیه همانند دیگر کشورهای برگزار کننده مانند عراق، آذربایجان، امارات و غیره نیازی به اخذ ویزا ندارد و از مراکز امتحانی خوبی برخوردار است.

بطور کلی، یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای شرکت در آزمون چی تی ای (PTE)، کشور ترکیه است. نزدیکی این کشور به ایران و آشنایی مردم با فرهنگ ترکیه و جاذبه های توریستی این کشور از اصلی ترین دلایل انتخاب ترکیه برای شرکت در آزمون PTE است.

۵ مرکز در ترکیه برای ثبت نام وجود دارد. این مراکز در شهرهای آدنا، آنکارا، دنیزلی، ارزروم و استانبول واقع اند. هزینه آزمون پی تی ای در ترکیه برای ثبت نام استاندارد 1000 لیر و برای ثبت نام دیرهنگام، 1250 لیر است. برای ثبت نام آزمون PTE در ترکیه باید به سایت Pearsonpte.com مراجعه کنید و در مراحل ثبت نام کشور ترکیه و مرکز مورد نظر را انتخاب کنید.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با مراکز برگزاری این آزمون در کشور همسایه، ترکیه بیشتر آشنا کنیم.

  • مرکز آزمون PTE در شهر ارزروم ترکیه

ارزروم مرکز استان ارزروم در ترکیه است و در زبان فارسی به معنی سرزمین رومیان می باشد. جمعیت این شهر حدود۳۶۷۰۰۰ نفر می باشد. این شهر نقشی نظامی و اقتصادی در کشور ترکیه دارد. همچنین فعالیت خوبی در روابط بازرگانی ترکیه و ایران ایفا می کند.

 ارزروم یکی از نزدیک ترین مراکز برگزاری آزمون PTE به ایران است و می توان به صورت زمینی نیز به این شهر سفر کرد، از این رو ارزروم یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای آزمون پی تی ای (PTE) است.

مرکز ATASEM در دانشگاه آتاتورک شهر زیبای ارزروم ترکیه  واقع است. این مرکز دارای بهترین امکانات و تجهیزات برای متقاضیان آزمون  PTE می باشد. در حال حاضر مرکز ATASEM در روز های پنج شنبه و جمعه هر هفته آزمون PTE را برگزار می کند.

1- مرکز آزمون PTE در شهر ارزروم ترکیه

ظرفیت این مرکز ۱۰ صندلی است که در دو ردیف پنج تایی چیده شده است. از مزیت های این مرکز می توان به نحوه نور پردازی آرامش بخش و همچنین کمدهای بزرگ آن جهت نگهداری وسایل اشاره کرد.

لازم است بدانید ارزروم یکی از نزدیک ترین مراکز برگزاری آزمون PTE به ایران است و می توان به صورت زمینی هم به این شهر سفر کرد، بنابراین ارزروم یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای شرکت در آزمون PTE  است.

  • مرکزآزمون PTE در شهر آدانا ترکیه

آدانا پنجمین شهر بزرگ ترکیه است. این شهر در حدود ۱.۸ میلیون نفر جمعیت دارد و جز قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. برای سفر به آدانا از ایران، پرواز مستقیم وجود ندارد و مرکز برگزاری آزمون PTE  این شهر واقع در دانشگاه علمی و فناوری آدانا مقابل مسجد هیسترویک آدانا می باشد.

اخیرا این دانشگاه به پردیس خود منتقل شده است و دیگر در مرکز شهر ساختمان آموزشی ندارند. بنابراین، امتحانات در مدرسه زبان های خارجی برگزار می شود. پردیس این دانشگاه در شرق شهر واقع شده است. شما می توانید با اتوبوس های شهری ۱۲۴، ۱۰۶ و ۱۴۴ به مرکز آزمون در این دانشگاه برسید.

مرکزآزمون PTE در شهر آدانا ترکیه

  • مراکزآزمون PTE در شهر استانبول ترکیه

شهر استانبول پرجمعیت ترین شهر ترکیه است و به سبب جاذبه های تاریخی و مدرن، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی کشور ترکیه محسوب می‌شود.

بیشترین مراکز آزمون PTE در شهر استانبول قرار دارد. در بین این مراکز امتحانی، دانشگاه استانبول دارای ۱۰ جایگاه امتحانی، دانشگاه فنی ییلدیز استانبول دارای ۸ جایگاه امتحانی و مرکز حرفه ای پیرسون دارای ۲۰ جایگاه امتحانی می باشد.

برای رفتن به مرکز ییلدیز پیشنهاد میکنیم حداقل از یک ساعت قبل، در مرکز آزمون حاضر باشید. اگر حتی یک دقیقه بعد از وقت مقرر برسید، شما مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود.

بعد از ورود به دانشگاه در محوطه تابلو “Pearson VUE Authorized Test Center” را دنبال کنید. در بلوک B می توانید با فشار دادن دکمه ۱ آسانسور به طبقه 5 بروید. اگر با تاکسی میخواهید به این محل بروید، به تاکسی بگویید شما را به بشیکتاش برساند.

اگر تمایل دارید با اتوبوس به محل مقرر برسید، میتوانید از میدان تقسیم اتوبوس های شماره ۵۵۹C و ۱۲۹T را سوار شوید تا شما را به دانشگاه فنی ییلدیز برسانند.

مراکزآزمون PTE در شهر استانبول ترکیه

برای رسیدن به مرکز حرفه ای پیرسون، از میدان اصلی در بشیکتاش (در کنار اسکله و ایستگاه اصلی اتوبوس) روبروی کاخ Dolmabahce و ورزشگاه بشیکتاش مستقیم پیش روید، در دومین خروجی به سمت راست بروید، وارد خیابان سنگ فرش شده ای می شوید. از تپه بالا میروید تا به V-Junction ورودی هتل برسید. از سمت چپ ۲۵۰ متر جلو روید. در سمت راست قبل از چراغ راهنمایی ورودی پارک تجاری BJK پلازا قرار دارد. مرکز حرفه ای پیرسون در بلوک A طبقه ۱ می باشد.

مراکزآزمون PTE در شهر استانبول ترکیه

اگر مرکز دانشگاه استانبول را به عنوان محل آزمون خود انتخاب کردید، باید وارد خط مترو Yenikap- Haciosman  شوید و بعد در ایستگاهVezneciler  از قطار پیاده شوید. مرکز آزمون علمی PTE در طبقه اول ساختمان اطلاع رسانی روبروی خوابگاه Vezneciler قرار دارد.

مدرسه زبان انگلیسی یکی دیگر از مراکز برگزاری آزمون در شهر استانبول می باشد. این مدرسه در بلوار بارباراس شماره ۹۱ واقع شده است. در سمت چپ ساختمان بانک  Vakifو هتل کنراد روبروی آن قرار دارد. برای رسیدن به این مرکز به ایستگاه مترو  Zincirlikuyu بروید، سپس اتوبوسی به سمت بشیکتاس یا تقسیم سوار شوید. البته شما می توانید مینی بوس های بشیکتاس را هم سوار شوید.

اما در هر دو صورت شما باید در ایستگاه بلوار بارباراس از اتوبوس یا مینی بوس  پیاده شوید. هر دو به طور مستقیم از مقابل مدرسه که در سمت راست قرار دارد عبور می کنند. اگر از میدان تقسیم میخواهید به این مرکز بروید، میتوانید از اتوبوس شماره ۵۵۹ استفاده کنید و در ایستگاه بلوار بارباراس از اتوبوس پیاده شوید.

  • مراکز آزمون PTE در شهر آنکارا ترکیه

مرکز آزمون PTE شهر انکارا در دانشگاه  YILDIRIM BEYAZIT واقع است. برای رسیدن به این دانشگاه شما باید در خیابان آتاتورک به سمت بلوار Cankaya حرکت کنید. بعد از چراغ راهنمایی و رانندگی به سمت خیابان Cinnah حرکت کنید.

این دانشگاه ۱۵۰ متر جلوتر از چراغ راهنمایی و رانندگی و درسمت راست شما قرار دارد. در پشت ساختمان اصلی محلی برای پارک ماشین ها وجود دارد. اگر میخواهید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، از گووانپارک اتوبوس ۱۱۲ را سوار شوید.

در ایستگاه دوم کنار پارک Kugulu از اتوبوس پیاده شوید. ۱۵۰ متر در خیابان Cinnah پیش روید. دانشگاه را در سمت راست خود مشاهده خواهید کرد. البته علاوه بر این ، شما میتوانید از اتوبوس های شماره ۴۱۳،۱۱۳, ۱۸۸, ۴۰۸, ۱۳۵, ۱۱۴, ۱۱۵, ۳-۱۱۴ نیز استفاده کنید.

مراکز آزمون PTE در شهر آنکارا ترکیه

  • مراکز آزمون PTE در شهر دنیزلی ترکیه

مرکز آزمون PTE در شهر دنیزلی در دانشکده زبان های خارجی دانشگاه Pamukkale قرار دارد. اگر میخواهید به این مرکز بیایید، از مرکز شهر” KAMPUS” اتوبوس ها و مینی بوس ها عمومی را سوار شوید تا به این دانشگاه برسید.

مرکزآزمون PTE در شهر دنیزلی ترکیه

  • مراکز آزمون PTE در شهر ازمیر ترکیه

این مرکز در دانشکده زبان های خارجی دانشگاه Dokuz Eylul در پردیس Dokuzcesmeler واقع در بوکا ازمیر قرار دارد. در نزدیکی این دانشگاه یک ایستگاه اتوبوس قرار دارد. اگر از گیت A وارد شوید، به راست و سپس به چپ بروید. اگر ۳۰۰ متر به جلو روید، دانشکده زبان های خارجی را در سمت راست خود خواهید دید.

مرکزآزمون PTE در شهر ازمیر ترکیه