شش اشتباه خطرناک در یادگیری PTE!

شاید تا بحال از خود پرسیده باشید که چگونه می توان به یک داوطلب موفق در آزمون PTE تبدیل شد؟ چرا به ظاهر برخی داوطلبان آزمون PTE با استعداد هستند و نسبت به بقیه سریعتر در آزمون موفق می شوند و زودتر به اعتماد به نفس می رسند؟ چرا تسلط به مهارت های زبان انگلیسی تا این حد دشوار است؟ مشکل اینجاست که بسیاری از داوطلبان آزمون PTE مرتکب شش اشتباهات رایج می شوند که زبان آموزان موفق این اشتباهات را مرتکب نمی شوند. اشتباهاتی که شما نیز باید مراقب باشید مرتکب نشوید عبارتند از:

  • بر ناتوانی های خود تمرکز نکنید؛ بلکه فقط بر توانایی های خود تمرکز کنید!
  • به اینکه رسیدن به مرز نمره دلخواه چه مقدار زمان نیاز دارد فکر نکنید؛ سعی کنید از سفر یادگیری لذت ببرید!
  • اگر بلافاصله پاسخ به ذهنتان نرسید، نا امید نشوید؛ عجله نکنید و سوالات فراوان بپرسید!
  • سعی نکنید بی عیب و نقص باشید؛ سعی کنید پیشرفت کنید و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید!
  • آزمون PTE را هدف اصلی خود قرار ندهید؛ از انگلیسی به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف زندگی تان در مسیر مهاجرت بهره ببرید!
  • از بهانه تراشی هایی مثل “وقت ندارم!” دست بردارید. فقط با صرف روزانه 75 دقیقه مطالعه متمرکز می­توانید مهارت های آزمون PTE خود را بهبود ببخشید!

همانطور که بیان شد، هر فردی با سطح زبان کمتر از متوسط (Lower-Intermediate) نیز می تواند در آزمون PTE به نمره دلخواه 65+ و یا +79 دست یابد. این توانایی فقط منحصر به افراد با سطح زبان بالا نیست و اگر با متد صحیح به یادگیری بپردازید، قطعا می توانید در حداقل زمان نمره دلخواه خود را کسب کنید. ما به شما ایمان داریم. پس شما هم به خودتان ایمان داشته باشید! در پایان این مقاله می خواهیم ببینیم چگونه انگیزه خود را در این مسیر حفظ کنیم؟

برای اغلب داوطلبان آزمون PTE حفظ انگیزه کار بسیار دشواری است! این افراد اغلب با انگیزه بالا شروع به مطالعه آزمون می کنند، اما پس از مدت کوتاهی انگیزه آن ها کاهش می یابد!

برای این که بتوانید دائما انگیزه خود را حفظ کنید، چهار راهکار حفظ انگیزه از آنتونی رابینز استاد موفقیت در حوزه فردی را به شما معرفی می کنم. امیدوارم شما نیز این راهکارها را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی بکار بگیرید. قول می دهم به کار گیری این اصول می تواند تفاوت بسیاری در میزان یادگیری و پیشرفت شما ایجاد کند.

  • راهکار اول: دائما ذهن خود را با ورودی های مثبت (مطالبی که از طریق گوش یا چشم به ذهن وارد می شوند) پر کنید.

اغلب ما دائما به طور خودکار در حال تولید افکار منفی هستیم و اگر برای مبارزه با این افکار منفی کاری انجام ندهیم خسته می شویم. وقتی ذهن خودتان را با ورودی های مثبت پر می کنید، فورا متوجه اثر آن شده و حس مثبت و خوش بین تری پیدا می کنید. موسیقی های فوق العاده، کتاب و ویدئوهای انگیزشی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

  • راهکار دوم: به بدن خود انرژی دهید.

بدن و ذهن ما به یکدیگر مرتبط اند. اگر بی انگیزه شویم خسته و تنبل شده در نتیجه باید ورزش کنیم. ورزش در بالا بردن انگیزه و انرژی بدن بسیار موثر است. اگر بی انگیزه هستید کمی پیاده روی کنید، یا تمرینات یوگا یا هر ورزش دیگر را انجام بدهید.

  • راهکار سوم: پیرامون خود را با افراد مثبت پُر کنید.

جیم ران یکی از بزرگترین اساتید موفقیت معتقد است که ما میانگین ۵ نفری هستیم که با آنها بیشترین ارتباط را داریم. اگر این افراد، افرادی مثبت و موفق هستند ما هم موفق و مثبت خواهیم بود. پس به دنبال افرادی باشید که به شما انگیزه بدهند. اگر چنین دوستانی ندارید می توانید در سمینارهای موفقیت شرکت کنید و با افراد مثبت آشنا شوید. می توانید عضو انجمن هایی شوید که دائما از آنها انگیزه بگیرید. از آنجایی که انگیزه و مثبت اندیشی امری است مُسری، به همین دلیل روحیه افراد به سرعت بالا می رود. اگر فردی را می بینید که در زبان انگلیسی بسیار قوی است و با اعتماد به نفس به انگلیسی صحبت می کند، ببینید چه کارهایی انجام داده که به این درجه از مهارت رسیده و سعی کنید آن موارد را تقلید کنید. وقت خود را بیشتر با افرادی که زبان انگلیسی آن ها قوی است بگذرانید تا شما هم به همان نقطه مشابه برسید.

یادتان باشد هیچ چیزی مخرب تر از نشست و برخواست با افراد منفی نیست. پس سعی کنید افراد منفی­گرا را از زندگی خود حذف کنید یا حداقل زمان ممکن را با آنها بگذرانید و افراد مثبت را جایگزین آنها کنید.

  • راهکار چهارم: به یک نفر کمک کنید.

سعی کنید ذهنیت آن ها را بهتر کنید. سعی کنید آموخته های خود را در آزمون PTE به آن ها آموزش دهید تا آنها نیز یاد بگیرند، زیرا زکات علم نشر آن است. مثلا در forum های آموزش PTE شرکت کنید و به دیگران دانسته های خود را آموزش دهید. به این صورت با آموزش بیشتر، خودتان هم بیشتر یاد می گیرید و از طرفی حس بهتری نسبت به خود پیدا می کنید. در نتیجه انرژی و انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی پیدا می کنید.

امیدواریم با بکارگیری نکات بیان شده هر روز یک گام موثر در مسیر یادگیری آزمون PTE بردارید. لطفا اولین کسی باشید که نظر خود را در این صفحه برای ما و سایر دوستان درج می کنید.