تقویت Speaking آزمون PTE با ۷ راهکار عملی و جذاب

تقویت Speaking آزمون PTE

همه ما دوست داریم خیلی روان به زبان انگلیسی‌ صحبت کنیم و در Speaking آزمون PTE نمره 90 را کسب کنیم! که این کار نیازمند تقویت مکالمه زبان انگلیسی است. همیشه به ما گفته‌اند، برای اینکه بتوانید انگلیسی را طوری یاد بگیرید که بعد از مدتی ملکه ذهن شما شود باید با کسی که زبان مادری‌اش انگلیسی است صحبت کنید! اما بسیاری افراد این امکان برایشان وجود ندارد. در این شرایط باید چه کاری انجام دهیم؟!

با همه این تفاسیر بهترین راه برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی چیست؟!

در این مقاله راهکارهایی را به شما می‌آموزیم که بدون نیاز به صحبت با کسی که انگلیسی زبان است و یا حتی بدون نیاز به داشتن همراهی که او هم برای یادگیری زبان تلاش می‌کند، مهارت مکالمه خود را تقویت کرده و بهبود ببخشید!

 پس با ما همراه باشید…

  • تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی با ۷ راهکار عملی و جذاب

تقویت Speaking آزمون PTE

  • مهم‌تر از همه، به انگلیسی فکر کنید!

گاهی اوقات یادگیری زبان انگلیسی کار دشواری نیست، کار سخت این است که چگونه به آن زبان فکر کنید! اگر به زبان مادری‌تان فکر کنید و سپس سعی کنید به زبان انگلیسی صحبت کنید، همیشه مجبورید به‌صورت همزمان دو زبان را به یکدیگر ترجمه کنید! ترجمه از یک زبان به زبان دیگر کار آسانی نیست. کسانی که بر چند زبان مسلط هستند معمولا با مشکل سوییچ کردن از یک زبان به زبان دیگر مواجه می‌شوند.

 راه‌حل این است که به زبان انگلیسی فکر کنید. این کار را می‌توانید در هر زمان و هر مکانی انجام دهید. سعی کنید هنگامی که به اتفاقات روز خود فکر می‌کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید یا وقتی در رستوران نشسته‌اید و قصد دارید غذا سفارش دهید. مهم‌تر از همه، سعی کنید برای جستجوی کلمات از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. به این ترتیب نیازی نیست از زبان مادری خود استفاده کنید و کلمات را ترجمه کنید. همچنین وقتی به انگلیسی فکر می‌کنید، صحبت کردن به زبان انگلیسی برای شما ساده‌تر هم خواهد شد.

  • برای تقویت Speaking با خودتان صحبت کنید!

هر زمان که موفق شدید به زبان انگلیسی فکر کنید، وقت آن است که شروع کنید به بلند بلند فکر کردن! اگر کسی نیست که اشتباهتان را تصحیح کند، اصلا نگران نباشید! همین که جسارت صحبت کردن با صدای بلند را پیدا کرده‌اید، یک قدم بزرگ شما را در مکالمه جلو برده است.

  • رو به آینه با خودتان صحبت کنید!

وقتی که در خانه هستید، روبروی آینه بایستید و با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید. با این کار هم ترس‌تان از صحبت کردن به انگلیسی می‌ریزد و هم می‌توانید حرکات صورت خود را نیز حین صحبت اصلاح کنید. پس در طول روز زمانی را به صحبت با خودتان اختصاص دهید. یک موضوع انتخاب کنید و برای آن زمان در نظر بگیرید (مثلا دو یا سه دقیقه) و فقط در مورد همان موضوع صحبت کنید. این کار مثل این است که دارید با فرد دیگری صحبت می‌کنید، بنابراین می‌توانید وانمود کنید در حال گفتگو با گروهی از دوستان‌تان هستید.

تقویت Speaking آزمون PTE

  • تمرکزتان روی روان صحبت کردن (Fluency) باشد نه گرامر!

آیا به این موضوع دقت کرده‌اید که وقتی در حال Speaking هستید چقدر بین جمله‌های شما وقفه می‌افتد؟! هر چقدر میزان این وقفه‌ها بیشتر باشد، اعتماد به نفس‌تان در صحبت کردن کمتر می‌شود و در نتیجه با صحبت کردن در میان جمع راحت نخواهید بود! اینکه بی‌وقفه صحبت کنید را برای خودتان به عنوان یک چالش در نظر بگیرید. نیازی نیست جملات شما از نظر گرامری کاملا صحیح باشند! اگر به جای صحیح مکالمه کردن از لحاظ گرامری، بر روی استفاده از کلمات و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی تمرکز کنید به مرور زمان و با یادگیری گرامر انگلیسی، اصول و قواعد به جملات شما اضافه خواهند شد.

  • مکالمات معمول در موقعیت‌های خاص را یاد بگیرید!

آیا به دلیل خاصی سراغ یادگیری زبان انگلیسی رفته‌اید؟ برای مثال، آیا شما انگلیسی یاد می‌گیرید تا بتوانید در یک شرکت انگلیسی زبان صحبت کنید؟ اگر جواب شما مثبت است که نیازمند تمرین مکالماتی هستید که در یک مصاحبه کاری به شما کمک خواهد کرد. قبل از رفتن حتما آنچه را که می‌خواهید بگویید تمرین کنید. با این کار برای مصاحبه آماده می‌شوید و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری هم خواهید داشت!

تقویت Speaking آزمون PTE

  • یک داستان از زبان مادری خود به انگلیسی برای خود تعریف کنید!

 یک روش جالب برای تقویت مهارت Speaking و اینکه میزان پیشرفت زبان انگلیسی خود را بیازمایید این است که، داستانی از زبان مادری‌تان را انتخاب و آن را به زبان انگلیسی برگردانید و تعریف کنید.

یادتان باشد وقتی داستان خود را می‌گویید، حتما به انگلیسی فکر کنید! به‌جای صحیح صحبت کردن، روان صحبت کردن را اولویت کار خود قرار داده و هر جمله را با صدای بلند بگویید.

  • به‌جای یادگیری کلمات، عبارات را یاد بگیرید!

 برای بهبود زبان انگلیسی‌تان بهتر است عبارات را یاد بگیرید. ممکن است شما بتوانید از گرامر و واژگان انگلیسی صحیح استفاده کنید، اما این مسئله دلیلی بر آن نیست که بدانید چگونه مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید! استفاده از کلمات مناسب در جمله بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید  how do you feel today”” اما یک Native ممکن است به جای آن بگوید: “how’re you doing” یا ” what’s up”.

  • برای تقویت مهارت Speaking با خودتان صحبت کنید!

استفاده از عبارات به شما کمک می‌کند تا صحبت کردن‌تان به زبان انگلیسی طبیعی‌تر و روان‌تر به نظر برسد. حتی اگر کسی را برای صحبت کردن به انگلیسی ندارید، بازهم می‌توانید اعتماد به نفس صحبت کردن به انگلیسی را در خود را ایجاد کنید تا تسلط کافی بر این مهارت داشته باشید. از بعضی جهات هم، تمرین حرف زدن با خودتان آسان‌تر است!

تقویت Speaking آزمون PTE

حالا شما دقیقا می‌دانید که چطور مهارت Speaking خود  را در آزمون PTE بهبود بخشید و حتی پیشرفت‌تان را ارزیابی کنید.

منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم..