تقویت مهارت های چهارگانه آزمون PTE با TED Talks

یادگیری زبان انگلیسی با TED Talk

در این مقاله بهترین سخنرانی‌های TED را که هر داوطلب آزمون PTE باید تماشا کند، معرفی می نماییم. سایت TED.com مکانی برای شنیدن داستان‌ها و گفتگوهای شخصی الهام‌بخش است که با عنوان سخنرانی TED نیز شناخته می‌شود. این گفتگوها برای داوطلبان آزمون PTE مانند درس خصوصی هستند. تمام سخنرانی‌های TED سرشار از نکته‌ها و ایده‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای بهبود زندگی و جهان اطراف خود نیز استفاده کنید. اکثر داوطلبان آزمون PTE از سخنرانی‌های TED برای تقویت مهارت شنیداری استفاده می‌کنند. یادگیری زبان با TED یکی از روش های جذاب برای آموزش زبان انگلیسی محسوب می شود. سخنرانی‌های TED مانند برنامه تلویزیونی، زیرنویس ندارند و مانند مستندها، ویرایش نمی‌شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که به سخنرانی مردم در زندگی واقعی، گوش می‌دهید.

 • چرا یادگیری زبان انگلیسی با TED عالیست؟

داستان های این سایت، عمدتا درباره تجارب افراد هستند. برخلاف دیگر مطالب ویدیویی، سخنرانان TED، داستان‌های خودشان را تعریف می‌کنند. آن‌ها اغلب نکات عملی از زندگی خود ارائه می‌دهند تقریبا تمام سخنرانی‌های TED نوعی حل مسئله هستند. در اکثر مواقع این سخنرانی‌ها شامل نکاتی هستند که می‌توانید با استفاده از آنها، زندگی خود را بهبود بخشید. رونوشتی برای تمام سخنرانی‌ها ارائه می‌شود: برای هر ویدیو TED، رونوشتی به زبان‌های مختلف، آپلود می‌شود. بنابراین می‌توانید درک مطلب و مهارت شنیداری خود را حین تماشای آن، بهبود بخشید. برای خواندن رونوشت، فقط روی گزینه Transcript کلیک کنید. همچنین این سخنرانی ها فهرست‌ مطالب مرتبط دارند. تقریبا هر سخنران TED، یک سری کتاب و مقاله مرتبط با عنوان سخنرانی را ارائه می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا اطلاعات کاملی کسب کرده و دست به تحقیق بزنید و در نتیجه درک مطلب خود را بهبود بخشید. الهام‌بخش هستند: یادگیری زبان انگلیسی با تد تاکز برخلاف فیلم‌های آموزشی آنلاین درباره موضوعی خاص و مرتبط با جهان هستند. آنها عموما انگیزه‌بخش بوده و به شما کمک می‌کنند دیدگاه‌تان نسبت به موضوعات گوناگون را گسترش دهید.

یادگیری زبان انگلیسی با TED talks با معرفی ۱۶ سخنرانی الهام‌بخش TED

 • “Why I Keep Speaking Up, Even When People Mock My Accent”by Safwat Saleem

اگر می‌خواهید به زبانی مسلط شوید باید به آن زبان صحبت کنید. اغلب اوقات، داوطلبان آزمون PTE لهجه‌ای دارند که کاملا با لهجه افراد بومی متفاوت است. این تفاوت ممکن است برای آنها، شرم‌آور باشد و احتمالا منجر به افت مهارت مکالمه فرد شود. تعداد زیادی از زبان‌آموزان در این چرخه گیر می‌کنند و هرگز نمی‌توانند به‌آسانی، به انگلیسی صحبت کنند. اما چرا باید خجالت بکشید؟ Safwat Saleem، یک پاکستانی-امریکایی، این سوال را در سخنرانی خود مطرح کرد. او می‌گوید که متفاوت بودن، به معنای اشتباه بودن نیست. اگر تابحال به خاطر لهجه خود شرمنده شده‌اید این سخنرانی برای شماست. شاید اعتمادبه‌نفس کافی برای صحبت و اظهار نظر را به شما بدهد.

 • “TED’s Secret to Great Public Speaking”by Chris Anderson

برای اینکه سخنران خوبی شوید؛ لحن مناسب، ژست‌های تئاتری، داستان‌های عاطفی دوران کودکی شاید جذاب باشد. کریس اندرسون که مدت ۱۵ سال، سخنران TED بوده، طور دیگری فکر می‌کند. به نظر او، عنصر اصلی سخنرانی عمومی، این است که بخواهید مطالبی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. مهم‌ است که ایده‌های شما برای شنوندگان، مفید باشند. اغلب، زبان‌آموزان بیش‌ازحد روی جزئیات فنی سخنرانی، تمرکز می‌کنند و توجه چندانی به محتوا نمی‌کنند. این سخنرانی به شما کمک می‌کند بین کلمات و عقایدی که می‌خواهید منتقل کنید ارتباط برقرار کنید.

 • “Let’s Teach for Mastery — Not Test Scores” by Sal Khan

تمام افرادی که به مدرسه رفته‌اند به این فکر کرده‌اند که باید مدرسه را تغییر داد! شاگردان با هدف آموزش در فرایندی قرار می‌گیرند که نه‌تنها ناخوشایند است بلکه گاهی یادگیری آن‌ها را مختل می‌کند!

Sal Khan، بنیان‌گذار آکادمی خان، این مشکل را ناشی از ساختار آموزش مدرسه می‌داند. او از همه می‌خواهد یک‌خانه را تصور کنند. اگر پِی آن، ناقص باشد، ساختمان روزی فرو خواهد ریخت. به همین ترتیب اگر مهارت‌های بنیادی برخی دروس مانند ریاضی یا انگلیسی، به خوبی و درستی آموخته نشوند، یادگیری شاگردان نیز مختل خواهد شد.

 • “The Nit-picking Glory of The New Yorker’sComma Queen” by Mary Norris

برای انتشار یک مقاله در روزنامه، گروهی از ویراستارها در خلق بهترین اثر به نویسنده کمک می‌کنند. این ویراستارها در پسِ‌زمینه کار می‌کنند و شاید هرگز دیده نشوند. خانم Mary Norris سردبیر یکی از بهترین مجلات ادبی جهان (نیویورکر) است. او در سخنرانی خود، تجارب “the comma queen” و نحوه ویرایش بهترین نویسندگان را تعریف می‌کند. Norris از مثال‌های واقعی درباره اصول گرامری و استایل نگارش در حین ویرایش مقالات، می‌گوید. این سخنرانی، یک روش مؤثر و جالب است. زبان‌آموزان هنر ویرایش را فهمیده و استانداردهای گرامری به‌کاررفته در مجلات ادبی را درک می‌کنند. اکثر زبان‌آموزان زمانی که متوجه شوند بخش عمده انگلیسی رایج در مکالمات روزانه، از نظر ویراستارها نادرست است، تعجب می‌کنند.

 • “Go Ahead, Make Up New Words!” by Erin McKean

اگر تاریخ انگلیسی را مطالعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که این زبان، به‌سرعت در حال تغییر است. اکثر افراد با دیدن کلمات جدید در این زبان، تعجب می‌کنند. انگلیسی‌زبان‌ها امروزه می‌دانند که اکثر کلمات انگلیسی صدها سال قبل اصلا وجود نداشته‌اند.  Erin McKean یکی از افرادی است که معنای کلمات و نحوه کاربرد آن‌ها را می‌یابد.

یادگیری زبان انگلیسی با TED Talk

اگر افراد بسیاری، معنای واحدی برای یک کلمه تعریف کنند، آن کلمه به بخشی از لغات تبدیل می‌شود. زبان‌آموزان اغلب احساس می‌کنند که مجبور به استفاده کاملا صحیح از دستور زبان هستند. واضح است که قوانین گرامری مهم‌اند، اما McKean معتقد است که زبان، نیازمند مشارکت است و خلق کلمات جدید باید شیوه جالبی برای گسترش یک زبان باشد نه اینکه در یادگیری آن، مشکل ایجاد کند.

 • “Metaphorically Speaking” by James Geary

زمانی که برای مقایسه، نام دیگری برای اشیا، انتخاب می‌کنیم، استعاره به کار برده‌ایم. برای مثال، شکسپیر جهان را “صحنه” می‌نامد و مردم جهان را به بازیگران، تشبیه کرده است. همان‌طور که می‌بینید استعاره نه‌تنها راهی برای مقایسه، بلکه روشی برای تغییر نحوه نگرش ما نسبت به مسائل است. اگر شکسپیر، جهان را به زندان تشبیه می‌کرد، قطعا در مقایسه با استعاره صحنه، تصویری منفی‌تر نسبت به جهان می‌یافتیم! James Geary درباره توانایی استعاره صحبت می‌کند. او مثال‌هایی ساده می‌زند تا نشان دهد که چگونه از استعاره در مکالمات روزانه، استفاده کنیم. زبان‌آموزان قطعا یاد می‌گیرند که کلمات چگونه بر شنوندگان، تأثیر گذاشته و مهارت‌های مکالمه آن‌ها را بهبود می‌بخشند.

 • “How to Write Descriptively” by Nalo Hopkinson

مردم عاشق داستان هستند! چرا که با داستان در جهان دیگری زندگی می‌کنند. به کتاب مورد علاقه خود فکر کنید، با خواندن آن در جهان دیگری، زندگی می‌کنید درست است؟ این سخنرانی TED درباره راهکارهای نگارشی است که می‌توانید توسط آن‌ها، خوانندگان را به خود جذب کنید. Hopkinson مثال‌هایی از کتاب‌های واقعی و نکات عملی ارائه می‌کند که خواننده توسط آن‌ها می‌تواند احساسات کاراکترها را درک کند. به خاطر سپردن این نکات کمک می‌کند به‌صورت هدفمندتری از کلمات استفاده کنید. گاهی حین خواندن کتاب، متوجه این مسائل نمی‌شویم چون روی شیوه دقیق کاربرد کلمات، تمرکز نمی‌کنیم.

 • “How to Get Better at the Things You Care About” by Eduardo Briceño

Eduardo Briceño در این سخنرانی درباره دو موضوع صحبت می‌کند. Briceño از ناحیه یادگیری و ناحیه عملکرد می‌گوید و اینکه اغلب این دو را اشتباه می‌گیریم. نکته مهم این نیست که چقدر سخت تلاش می‌کنیم! بلکه صرفا این است که چگونه کار می‌کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی با TED Talk

ناحیه عملکرد، جایی است که کار خود را به بهترین نحو انجام می‌دهیم. ناحیه یادگیری جایی است که حین کار باید پیشرفت کنیم. Briceño توضیح می‌دهد که نباید سخت‌کوشی را به معنای یادگیری بدانیم. اکثر اوقات بیش ‌از حد روی عملکرد، تمرکز می‌کنیم و این امر، به‌مرور زمان منجر به کاهش عملکرد ما می‌شود! چرا که مسائلی را که منجر به پیشرفت می‌شوند، نادیده می‌گیریم.

 • “Four Reasons to Learn a New Language” by John McWhorter

آیا حس می‌کنید باید در جلسات تمرین، بیشتر تلاش کنید؟ آیا حس می‌کنید حین یادگیری زبان انگلیسی، انگیزه شما کاهش می‌یابد؟ اگر به انگیزه و دلایل بیشتری برای تداوم یادگیری هر زبانی نیاز دارید، این سخنرانی برای شماست. McWhorter با هیجان از مزایای یادگیری یک زبان خارجی می‌گوید. او معتقد است که یادگیری نه‌تنها به ما کمک می‌کند با بیماری‌هایی مانند زوال عقل، مبارزه کنیم بلکه با شناخت فرهنگ‌های مختلف، می‌توانیم بهتر مشارکت کنیم.

 • “Why You Should Define Your Fears Instead of Your Goals” by Tim Ferriss

چند بار به شما گفته‌اند که تعیین اهداف، رمز موفقیت است؟!

یادگیری زبان انگلیسی با TED Talk

اکثر مردم حداقل صدبار این را در زندگی خود شنیده‌اند. Tim Ferriss، دیدگاهی کاملا غیرعادی نسبت به موفقیت دارد. او در این سخنرانی، خاطرنشان می‌کند، “کارهایی که بیشتر از آن‌ها می‌ترسیم، همان‌هایی هستند که باید برای موفقیت، انجام دهیم”. او یک راهکار ساده اما کارساز به نام “fear-setting” را معرفی می‌کند. Ferriss از ما می‌خواهد به‌جای نادیده گرفتن مسائلی که از آن‌ها می‌ترسیم، با ترس‌های خود روبرو شده و صرفا کاری را انجام دهیم که باید. این راهکار نه‌تنها مهارت افراد، بلکه شخصت آن‌ها را نیز کاملا دگرگون می‌سازد.

 • “What’s a Snollygoster? A Short Lesson in Political Speak” by Mark Forsyth

سخنرانی Mark Forsyth، راهنمایی عالی برای درک کاربرد کلمات توسط سیاستمداران است. به نظر او، سیاستمداران عمدتا از کلام به شیوه متفاوتی از ما، استفاده می‌کنند. تقریبا همه ما با دروغ‌های سیاستمداران آشنا هستیم، اما Forsyth می‌گوید که موضوع پیچیده‌تر از این‌هاست. این فرصت، منبعی سرشار از کلمات در اختیار زبان‌آموزان، قرار می‌دهد تا توسط آن، واژگان خود را تنها ظرف شش دقیقه، افزایش دهند!

 • “The First 20 Hours — How to Learn Anything” by Josh Kaufman

آیا تاکنون به یادگیری موضوعی فکر کرده‌اید، اما صرفا به خاطر این تصور که وقت نداشتید، آن را رها کردید؟ آیا تا به حال شده که با خواندن موضوعی، شروع به یادگیری کرده باشید اما حتی پس از چند هفته، قادر به ادامه نبودید؟ Josh Kaufman، تجارب مشابهی داشت اما خوشبختانه راه‌حلی یافت. او با تحقیق، متوجه شد که می‌توان صرفا با آغاز به تمرین، هر موضوعی را ظرف ۲۰ ساعت آموخت. Kaufman زمانی می‌خواست یک ساز موسیقی بنوازد و صرفا همزمان با یادگیری شروع به نواختن آن کرد. توصیه او، برای مبتدیانی که تازه شروع کرده‌اند، مانند جواهر است.

 • “Five Techniques to Speak Any Language” by Sid Efromovich

 • یادگیری زبان انگلیسی با TED Talk

Efromovich، فردی است که او را “hyperpolyglot” می‌نامند. hyperpolyglot به این معناست که او می‌تواند به زبان‌های بسیاری، صحبت کند. Efromovich در جوانی بر چهار زبان مسلط بود. او طی سه سال توانست، سه زبان جدید را نیز بیاموزد. در این سخنرانی، طبق تجربه‌اش پنج روش برای یادگیری هر زبانی را معرفی می‌کند. اولین روش، “اشتباه کردن است”. به نظر او، اشتباه کردن بخش مهمی از یادگیری یک زبان جدید است. Efromovich درباره نکات ارزشمندی در تلفظ و خواندن زبان جدید می‌گوید که با استفاده از مثال‌هایی از زبان‌های مختلفی مانند اسپانیایی، پرتقالی و انگلیسی، آن‌ها را توضیح می‌دهد.

 • “Making Sense of Spelling” by Gina Cooke

املای انگلیسی، تقریبا هر زبان‌آموزی را سردرگم می‌کند. برخی افراد نمی‌دانند چرا کلمات با تلفظ مشابه، املای متفاوتی دارند. و عجیب‌تر اینکه آن‌ها نمی‌دانند چرا کلمات با تلفظ متفاوت، املای مشابهی دارند؟ این سخنرانی TED برخی دستورات املای انگلیسی را توضیح می‌دهد. Gina Cooke با استعاره از پیاز، تلاش می‌کند طرز کار را توضیح دهد. املا مانند لایه‌های پیاز، ناشی از عناصر بسیاری مانند تاریخ، معنا و ساختار کلمه است. او در این سخنرانی، روش‌های مختلف املا در زبان انگلیسی را با استفاده از کلمه “One” توضیح می‌دهد. هر زبان‌آموز انگلیسی صرف‌نظر از سطح خود، باید این سخنرانی را ببیند تا بداند چرا برخی کلمات، بطور خاصی تلفظ می‌شوند.

 • “How to Gain Control of Your Free Time” by Laura Vanderkam

چند بار شده تصور کنید که می‌توانید کاری را ظرف یک ساعت انجام دهید، اما در واقع پنج ساعت طول کشید؟!

تقریبا همه این اشتباه را در زندگی خود مرتکب می‌شویم. Laura Vanderkam، افرادی را بررسی کرده که مرتکب چنین اشتباهی نمی‌شوند و حداکثر استفاده را از زمان خود می‌برند. به نظر او، ذهن ما همیشه فکر می‌کند که در یک هفته، بایستی کارهای بسیاری انجام دهیم درحالی‌که زمان لازم برای انجام آن‌ها را بسیار ناچیز در نظر گرفته‌ایم. راه‌حل او، “صرفه‌جویی” در زمان نیست، همان‌طور که اکثر ما این کار را می‌کنیم. Vanderkam در این سخنرانی توصیه می‌کند که زندگی خود را طوری برنامه‌ریزی کنیم که زمان “خودبخود صرفه‌جویی” شود. این احساس که صرفا زمانی برای تمرین مداوم ندارید شاید دلیل اصلی است که اکثر زبان‌آموزان شکست‌خورده یا یادگیری را رها می‌کنند.

 • “Rapid Language Hacking” by Benny Lewis

زبان به معنای ارتباطات است. همه ما حین یادگیری، این موضوع را فراموش می‌کنیم. زبان را مانند ریاضی می‌خوانیم، پس طبیعی است که فراموشش کنیم. یادگیری زبان به این شیوه، خیلی دشوار است. بهترین شیوه برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری، استفاده و تمرین مکرر است. ما زبان اول و بومی خود را با گوش دادن مستقیم و برقراری ارتباط به آن زبان، یاد می‌گیریم. Benny Lewis، داستان خود را تعریف می‌کند و می‌گوید که چطور بهترین روش برای یادگیری سریع یک زبان جدید را پیدا کرده است. بهترین توصیه در سخنرانی او، استفاده از کلمات رایجی است که شناخته‌ شده هستند مانند کوکاکولا. یک زبان‌آموز موفق، به این طریق می‌تواند کلمات را به‌سرعت، حفظ کند و بلافاصله از آن استفاده کند. تمام سخنرانی‌های TED الهام‌بخش و سرگرم‌کننده هستند اما آن‌ها تنها زمانی تأثیرگذار خواهند بود که از نکات گفته شده در یادگیری زبان انگلیسی، استفاده کنید.

منتظر نظرات سازنده شما هستیم.

Follow your dreams..