معرفی یازده کانال در YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

تا به‌حال یادگیری آزمون PTE از طریق کانال‌های YouTube را امتحان کرده‌اید؟ یادگیری آزمون PTE با YouTube چقدر مفید هست؟ YouTube دیگر تنها درباره ویدیوهای خنده‌دار و سرگرم‌کننده نیست! امروزه می‌توانید یادگیری آزمون PTE با YouTube را سرچ کنید و به هزاران کانال آموزش انگلیسی به طور رایگان دسترسی پیدا کنید. چالش بزرگ در این مورد است که کدام کانال‌ها ارزش وقت گذاشتن دارند؟

در این مقاله قصد داریم به ۱۱ کانال مفید در زمینه آموزش آزمون PTE با YouTube بپردازیم. قبل از اینکه به سراغ ادامه مقاله برویم، به این سوال احتمالی شما جواب دهیم که اصلا چرا باید از راه YouTube آزمون PTE را یاد بگیریم؟

 • دلایل و مزایای یادگیری زبان انگلیسی با YouTube با کاربرد در آزمون PTE

 • شما احتمالا انواع کتاب‌های انگلیسی را تهیه کرده‌اید، حالا وقتش است که یادگیری از طریق ویدیو را هم امتحان کنید.
 • می‌توانید در هرجایی از ویدیو، آن را متوقف کنید و بعد دوباره به سراغ آن بروید.
 • یک مزیت ویدیو این است که می‌توانید مدل صحبت کردن فرد را ببینید و بفهمید که هنگام تلفظ هر لغت، فرم دهان شخص چه شکلی است.

یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی با YouTube این است که می‌توانید با صرف زمان کوتاهتر، اطلاعات بیشتری دریافت کنید، زمینه‌های حواس‌پرتی را به حداقل برسانید و با صرف مدت زمان کوتاه به شکل روزانه، مهارت انگلیسی خود را با کاربرد در آزمون PTE به شکل قابل توجهی بهبود ببخشید. یادگیری یک زبان جدید همیشه چالش برانگیز است. اما می‌توانیم مسیرهایی را انتخاب کنیم که این چالش را به جای دردآور بودن، برایمان جذاب کند. اول از همه اینکه می‌توانید به ویدیوهای کانال FluentU نگاهی بیاندازید و به مجموعه درس‌های آن دسترسی داشته باشید. یکی از ویژگی های عالی FluentU این است که همه ویدیوها مجهز به زیرنویس‌های اینتراکتیو هستند؛ به این شکل که مثلا می‌توانید بر روی یک کلمه کلیک کنید و معنی آن را به شکل تعریف، تصویر یا مثال ببینید. همچنین تمام ویدیوهای FluentU همراه با فلش کارت و کوییزهای سرگرم‌کننده طراحی شده‌اند که شما را در به خاطر سپردن کلمات جدید یاری می‌کنند. ویدیوهای FluentU همچنین به شکل سطح‌بندی (از مبتدی تا حرفه‌ای) طراحی و منتشر شده‌اند و شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های اندروید یا ios به آنها دسترسی داشته باشید. در کل اینکه چه یک نوجوان، یک کودک یا یک بزرگسال هستید، و چه در سطح پیشرفته زبان، متوسط و یا مبتدی قرار دارید، همیشه می‌توانید از کانال های YouTube (YouTube Channel) برای بهبود مهارت های آزمون PTE استفاده کنید.

 • کانال های تقویت مهارت های آزمون PTE در YouTube

 1. Learn English with Mr. Duncan

یکی از محبوب‌ترین کانال‌های یادگیری زبان انگلیسی با YouTube کانالMr.Duncan  است. بزرگترین دلیل محبوبیت این کانال این است که صاحب آن عاشق کارش است؛ او عاشق زبان انگلیسی است و اشتیاقش را در ویدیوهای خودش هم نشان می‌دهد. در واقع او نکات آموزشی را به شکل مطالب خلاقانه و جالب بازگو می‌کند، از سال ۲۰۰۶ تا به حال مشغول فعالیت است و ویدیوهایش را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در مجموعه درس‌های او می‌توانید به طیف بزرگی از اخبار، اصطلاحات عامیانه، مد و پول دسترسی پیدا کنید که به شکل ساده و قابل فهم تولید شده‌اند.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. Learn English with EnglishClass101.com

این کانال برای آموزش سریع و یادگیری زبان انگلیسی با YouTube راه‌اندازی شده و موضوعات جالبی را در پیرامون فرهنگ آمریکایی و انگلیسی پوشش می‌دهد. به این شکل می‌توانید در حین یادگیری انگلیسی، با فرهنگ دو کشور بزرگ انگلیسی زبان هم آشنا شوید. چیزی بیشتر از یک کانال YouTube است. در واقع این برند تا بحال بالغ بر ۱۰۰۰ ویدیو در زمینه آموزش انگلیسی تهیه و تولید کرده و برای طیف گسترده‌ای از زبان‌آموزان مفید واقع شده است. می‌توانید برای جزئیات و گرفتن اطلاعات بیشتر به وب سایت آنها سر بزنید.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. Real English

این کانال مخصوصا برای افرادی که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اند بهترین انتخاب است. هر ویدیو از این کانال در دو ورژن تهیه شده که یکی از آنها بدون زیرنویس و دیگری با زیرنویس منتشر می‌شوند. مزیت این کانال این است که در ویدیوهایش از مردم عادی و موقعیت‌های عادی و روزمره استفاده کرده که کاربران را با نحوه عادی Speaking و تلفظ صحیح کلمات آشنا می‌کند.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. BBC Learn English

این کانال که توسط یکی از مشهورترین رسانه‌های دنیا یعنیthe British Broadcasting Corporation  ساخته شده، مجموعه‌ای از ویدیوها در زمینه‌های مختلف و در فرمت‌های مختلف مثل موضوعات واقعی و روزمره، کارتون‌ها و مصاحبه‌ها را شامل می‌شود. اما سری ویدیوهای بسیار جالب و با ارزش از این کانال، مربوط به ویدیوهای اخباری این کانال است. این ویدیوها در حین کوتاه بودن، اطلاعات با ارزشی را به زبان‌آموز منتقل می‌کنند.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. British Council: Learn English Kids

یکی از موثرترین و در عین حال جذاب‌ترین راه‌ها برای تقویت مهارت Listening آزمون PTE، گوش کردن به آهنگ‌ها است. ملودی‌ها و ریتم‌های موجود در یک آهنگ به تقویت حافظه و به خاطر سپردن لغات و افعال کمک قابل توجهی می‌کند. موسسه British Council  با راه انداختن این کانال و تولید ویدیوهای انیمیشنی، مجموعه با ارزشی از ویدیوهای ریتم‌دار همراه با زیرنویس را برای علاقه‌مند به یادگیری از طریق گوش کردن به آهنگ ایجاد کرده است. این مجموعه از داستان‌های معروف مثل «لوبیای سحر آمیز» هم استفاده کرده که مورد علاقه کودکان قرار می‌گیرد و علاقه به یادگیری را در آنها افزایش می‌دهد. تمام افرادی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرند، می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. Business English Pod

به فرض که می‌توانید از پس کارهای روزمره مثل آدرس پرسیدن، گفتن زمان و پرداخت صورت حساب به زبان انگلیسی بربیایید. اما اگر یک روز از شما بخواهند که در یک کنفرانس کاری که به زبان انگلیسی برگزار می‌شود شرکت کنید چه؟ اگر فکر می‌کنید از این قبیل اتفاق‌ها ممکن است برایتان بیافتد، پس به کانال Business English Pod  سر بزنید. در این کانال به اصطلاحات مربوط به دنیای کسب و کار مثل مدیریت زنجیره تامین، اقتصاد و حوزه‌های مالی و حوزه‌های مربوط به قرادادها و قوانین به شکل کامل و جامعه پرداخته می‌شود.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. VOA Learning English

VOA Learning English  با کانال‌های دیگر کمی تفاوت دارد. در این کانال می‌توانید اخباری را ببینید که با سرعتی کمی پایین‌تر از حد نرمال و با زیرنویس انگلیسی تهیه شده‌اند. به این شکل زبان‌آموز زمان کافی برای شنیدن لغت به لغت اخبار را دارد و تماشای نحوه ادا کردن کلمات توسط گوینده اخبار را از دست نمی‌دهد. کانال VOA همچنین گروهی را در اپلیکیشن Hang Out گوگل پلاس راه‌اندازی کرده که در آنجا کاربران از سرتاسر دنیا درباره دیده‌ها و شنیده‌های اخباری خود صحبت می‌کنند. در این گروه به نکات ریز گرامری و جنبه‌های مختلف صحبت به زبان انگلیسی هم پرداخته می‌شود.

 1. JenniferESL

کانال انگلیسی با جنیفر از سطح پوشش جنبه‌های مختلف زبان انگلیسی، یکی از غنی‌ترین کانال‌های YouTube است. ویدیوها در سطوح و طبقه‌بندی‌های مختلف مثلا مبتدی، پیشرفته، بهبود Writing انگلیسی، گرامر و … تولید و منتشر می‌شوند.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

چیزی که این کانال را از دیگر کانال‌های مشابه متمایز می‌کند، تازگی و به‌روز بودن محتوا، زیبایی و جذابیت ویدیوها و تمرکز بر تلفظ صحیح کلمات است. در این ویدیوها هیچ بازیگر یا سناریوی از قبل نوشته شده‌ای وجود ندارد! بلکه از صحبت‌های مردمان عادی استفاده می‌شود.

 1. Britlish

زاویه دید این کانال نسبت به آموزش زبان انگلیسی با دیگر کانال‌ها متفاوت است. این کانال برای آموزش انگلیسی، از روش یادگیری از طریق گوش کردن» به تمام اتفاقات روزمره که ممکن است با آنها مواجه شوید استفاده می‌کند. مثلا لغات مخصوص مکالمات داخل فرودگاه، اصطلاحات مخصوص خزندگان و حشرات، انواع آلات موسیقی و غیره از جمله درس ویدیوهای این کانال است. سناریوی ویدیوها کاملا ساده و به همراه زیرنویس است. همچنین این کانال دارای یک وب سایت است که دارای محتوای رایگان است.

 1. EF PodEnglish

یکی دیگر از کانال‌ های بسیار موثر در YouTube، کانالPodEnglish  است که آموزش انگلیسی از طریق ویدیو را بسیار آسان کرده است. هر ویدیو از این کانال فقط ۵ دقیقه است و برای تمام سطوح از مبتدی تا پیشرفته تولید و منتشر می‌شود. همه ویدیوها دارای ساختار سه گانه تماشا کن، یاد بگیر، امتحان کن هستند. گسترده موضوعات این کانال هم به اندازه کافی بزرگ است. موضوعاتی مثل خانواده، حیوانات، فیلم و سینما، موسیقی و تکنولوژی در این کانال به شکل جامع پوشش داده شده‌اند. در بعضی از موضوعات از چاشنی خنده و شوخی برای آموزش یک مطلب استفاده شده است که در کل یادگیری از طریق این کانال را آسان و لذت‌بخش کرده است.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

 1. Learn American English

این کانال بر لغات، اصطلاحات و فعل‌های پیچیده آمریکایی تمرکز کرده و سعی می‌کند در کوتاه‌ترین زمان، بیشترین مطالب را به کاربرانش آموزش دهد. در این کانال همچنین می‌توانید به مجموعه‌ای از لغات آمریکایی که با معادل بریتانیایی‌شان متفاوت هستند، دست پیدا کنید.

YouTube برای تقویت مهارت های آزمون PTE

در این مقاله سعی کردیم ۱۱ کانال موثر در زمینه یادگیری آزمون PTE با YouTube را به شما معرفی کنیم. امیدواریم از طریق هرکدام از این کانال‌ ها بتوانید بعد از مدت کوتاهی مهارت چهارگانه خود را در آزمون PTE تقویت کنید.

منتظر نظرات سازنده شما هستیم..